Bezpłatne szkolenie dla szkoleniowców ŚZJ

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza wszystkich śląskich szkoleniowców na bezpłatne szkolenie licencyjne specjalistyczne z dr hab Marcinem Komosą. Szkolenie odbędzie się w KJ Preria Wilkowice w dniach 11 i 12 luty 2023. Szkolenie jest zaakceptowane przez PZJ i wlicza się do szkoleń potrzebnych do przedłużenia licencji szkoleniowca (Nr szkolenia: T/U/J/292/2023)

 

Celem szkolenia jest ocena predyspozycji i naturalnych zdolności koni do stawianych im zadań, zarówno w użytkowaniu sportowym jak i rekreacyjnym. Marcin Komosa jest cenionym na świecie naukowcem, znanym zwłaszcza z artykułów dotyczących anatomii koni różnych ras, które zostały opublikowane w prestiżowych czasopismach w USA i Europie. Ideą spotkań jest połączenie wiedzy anatomicznej z praktyką jeździecką na różnym stopniu zaawansowania konia i jeźdźca.

 

Program jest dedykowany wszystkim, którzy chcą właściwie rozwijać swojego konia i zarazem pogłębiać swój warsztat jeździecki podczas indywidualnego treningu. Dobór odpowiednich ćwiczeń może poprawić braki lub nadrobić ograniczenia wynikające z budowy konia.

 

 

 

Zaproszeni mogą czuć się wszyscy, niezależnie od stopnia zaawansowania jeździeckiego. Na szkoleniu odbędzie się wykład teoretyczny, ćwiczenia praktyczne z końmi dotyczące danego tematu oraz omawianie nagranych ćwiczeń i dyskusja. Większa wiedza dotycząca biomechaniki ruchu konia jest receptą na osiągnięcie wyższego rozwoju jeździeckiego i trenerskiego. Zajęcia dotyczą pracy ujeżdżeniowej oraz skokowej, z elementami dotyczącymi także pracy z ziemi.

 

Program:

 

11 luty 2023 - sobota

10.00 Wykład: Anatomia ogólna konia i ocena pokroju oraz predyspozycji poszczególnych wierzchowców

11.00 Wykład: Budowa kręgosłupa konia i jego właściwości biomechaniczne

13.00 przerwa obiadowa

14.00 Ćwiczenia indywidualne – jazda konna zgodna z anatomią i pogłębienie warsztatu jeździeckiego poszczególnych uczestników

 

12 luty 2023 - niedziela

9.00 Wykład:  Związki pomiędzy budową szyi a pracą kończyn przednich

11.00 Wykład:  Związki pomiędzy odcinkiem lędźwiowym i krzyżowym a pracą kończyn tylnych

13.00 przerwa obiadowa

14.00  Ćwiczenia indywidualne – jazda konna zgodna z anatomią i pogłębienie warsztatu jeździeckiego poszczególnych uczestników

 

 

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o kontakt z Pawłem Przybyła pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 601 47 67 65. 

Koszt dla pozostałych uczestników: 300zł