Opłaty 2021

Uchwałą z dnia 7.10.2020r Zarząd zatwierdza wysokość opłat na rzecz ŚZJ na rok 2021 w takiej samej wysokości jak w roku 2020.
Od dnia 15.10.2020 otwiera również możliwość wykupywania rejestracji i licencji na rok 2021.

Kandydaci na Prezesa ŚZJ

Szanowni Członkowie Śląskiego Związku Jeździeckiego,


kończy się czteroletnia kadencja urzędującego Zarządu ŚZJ. W listopadzie planujemy przeprowadzić Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze. W związku z przyjętymi 28.09.2020r. przez Walne Zgromadzenie zmianami w Statucie ŚZJ informujemy, że zmieni się m.in. sposób przeprowadzania wyborów. Delegaci w pierwszej kolejności będą wybierali Prezesa Związku, następnie Zarząd. Mając na uwadze powyższą formułę, chcielibyśmy rozpocząć kampanię wyborczą kandydatów na Prezesa. Na początku listopada przybliżymy sylwetki kandydatów. Informacja będzie zamieszczona na stronie internetowej Związku oraz na Facebooku. Uprzejmie prosimy zatem o zgłaszanie kandydatur wraz z kilkoma słowami opisu.

 

Jednocześnie informujemy o decyzjach podjętych przez aktualną Prezes Julitę Kasztelnik, Skarbnika Annę Gotowiecką oraz Sekretarza Katarzynę Wygas o rezygnacji z kandydowania na kolejną kadencję.

 

Z poważaniem,

Zarząd ŚZJ

KS: Korekta wyników MŚl-B

Kolegium Sędziów po sprawdzeniu wyników Mistrzostw Śląska w skokach przez przeszkody stwierdza, że konkursy finałowe kategorii Amatorów i Juniorów Młodszych nie były sędziowane według Regulaminu rozgrywania Mistrzostw Śląska na 2020r, czyli OOM 2017r.

 

Wyniki zostały skorygowane a wręczenie medali nastąpi na Walnym Zgromadzeniu Członków Śląskiego Związku Jeździeckiego, 28 września 2020r. o godz. 17.00.

 

Skorygowane wyniki:

- Amatorów

- Juniorów Młodszych

 

 Przewodnicząca KS 

Elżbieta Janik

 

Komunikat organizatorów MPP

Drodzy zawodnicy, w zwiazku z bardzo dużym zainteresowaniem MPP i już krótkim dniem jesteśmy zmuszeni odwołać konkursy regionalne i towarzyskie. Zapraszamy na ZRiT 18.10 i poprzedzające je Parkury Szkoleniowe 17.10.

Walne Zebranie Delegatów 2019

Śląski Związek Jeździecki serdecznie zaprasza i uprzejmie zawiadamia, że w dniu 28.09.2020r., o godz. 15.00 (I termin), 15.30 (II termin) w Hotelu Modus ul. Św. Jana Pawła II 10b w Łaziskach Górnych, odbędzie się Walne Zebranie sprawozdawcze Delegatów wszystkich klubów – członków Śląskiego Związku Jeździeckiego.

 

 

Zarząd prosi o zapoznanie się ze sprawozdaniami:

- Zarządu

- Kolegium Sędziów

- Komisji Rewizyjnej

 

Planowany porządek zebrania sprawozdawczego:

1. Przywitanie przybyłych i otwarcie obrad.

2. Wybór przewodniczącego zebrania, protokolanta, komisji skrutacyjnej oraz komisji uchwał i wniosków.

3. Dyskusja nad sprawozdaniami Zarządu i poszczególnych Komisji.

4. Głosowanie nad przyjęciem poszczególnych sprawozdań i udzieleniem absolutorium Zarządowi.

5. Głosowanie nad wnioskami.

6. Zakończenie zebrania.

 

Godzina 17.00: Wręczenie nagród dla zwycięzców kat. juniorów młodszych MŚl-B, najlepszych śląskich zawodników wg rankingów ŚZJ i PZJ oraz wręczenie nominacji do Kadry Wojewódzkiej.

 

Śląski Związek Jeździecki serdecznie zaprasza i uprzejmie zawiadamia, że w dniu 28.09.2020r., o godz. 18.30 (I termin), 19.00 (II termin) w Hotelu Modus ul. Św. Jana Pawła II 10b w Łaziskach Górnych, odbędzie się Walne Zebranie Delegatów w celu uchwalenia zmian w Statucie Związku.

Zachęcamy do zapoznania się z proponowanymi zmianami

 

Planowany porządek zebrania:

1. Przywitanie przybyłych i otwarcie obrad.

2. Wybór przewodniczącego zebrania, protokolanta oraz komisji skrutacyjnej.

3. Odczytanie proponowanych zmian w Statucie i dyskusja nad kolejnymi punktami.

4. Głosowanie nad przyjęciem zmian.

5. Zakończenie zebrania.

 

Przedstawiciele klubów/sekcji powinni posiadać pisemne pełnomocnictwo Zarządu klubu/sekcji do reprezentowania go na Walnym Zebraniu Delegatów.

MP-A i MP-B - dofinansowanie

Uchwałą Zarządu SZJ z dnia 31 sierpnia 2020 r. uczestnikom Mistrzostw Polski (zawodnikom SLA) w ujeżdżeniu i skokach przez przeszkody przyznajemy dofinansowanie:

 

MP-A

dofinansowanie w wysokości kosztów boksu (350 zł) i wpisowego (400 zł/ 360 zł),

 

MP-B (Dz gr. I, J, MJ i S)

dofinansowanie w kwocie 750 zł.

 

 

Warunkiem dofinansowania jest ukończenie MP i dotyczy ono kosztów zakwaterowania zawodników.

 

Dofinansowanie nastąpi na podstawie faktury z następującymi danymi nabywcy:
Śląski Związek Jeździecki
ul. Podmiejska 1
44-207 Rybnik
NIP 642-25-68-074.

 

Forma płatności: przelew.
Data wykonania usługi: termin trwania imprezy.

 

Pozdrawiamy i życzymy kolejnych medali!!!

 

Dofinansowanie MP i PP

Drodzy Państwo,
Uchwałą Zarządu SZJ z dnia 20 sierpnia 2020 r. uczestnikom (zawodnikom SLA) MP i PP konkurencji skoki przez przeszkody przyznajemy dofinansowanie w kwocie 750 zł.
Warunkiem dofinansowania jest ukończenie MP i PP i dotyczy ono kosztów transportu i/lub zakwaterowania.

Dofinansowanie nastąpi na podstawie faktury z następującymi danymi nabywcy:
Śląski Związek Jeździecki
ul. Podmiejska 1
44-207 Rybnik
NIP 642-25-68-074.

Forma płatności: przelew.
Data wykonania usługi: termin trwania imprezy.

Pozdrawiamy i życzymy kolejnych medali!!!

Bezpłatne szkolenie dla młodzieży

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza śląskich, licencjonowanych zawodników - młodzików, juniorów młodszych i juniorów - do udziału w konsultacjach szkoleniowych, które odbędą się w dniach 17 - 22 sierpnia 2020 w KJK Romico Żywiec. 

 

Program:

17.08 godz. 17.00 - przyjazd, kolacja, spotkanie organizacyjne

18, 19, 20  - zajęcia z p. Janem Ratajczakiem (skoki + lonżowanie)

21, 22 lipca - zajęcia z p. Tomaszem Kowalskim (ujeżdżenie)

 

Koszty:

Zarząd informuje, że pokrywa koszty noclegu, wyżywienia (od kolacji 17.08. do obiadu 22.08 włącznie), opieki, szkolenia oraz zakwaterowania koni (z owsem i sianem). Uczestnicy zobowiązani są do pokrycia kosztów dojazdu. 

 

Zgłoszenia:

Pierwszeństwo w uczestnictwie mają członkowie Kadry Wojewódzkiej. 

Zgłoszenia (imię, nazwisko, nr telefonu, nr aktualnej licencji, płeć konia) prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. do dnia  14 czerwca 2020r.

O przyjęciu na szkolenie zawodników spoza Kadry decyduje kolejność przesłania kompletnych zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

 

Dodatkowe informacje: 

Paweł Przybyła tel. 601 476 765

 

Uczestników prosimy o zabranie sprzętu do lonżowania.

 

Zapraszamy!

Zawody Towarzyskie

 

Drodzy Organizatorzy Zawodów Towarzyskich.

 

Dbając o Państwa komfort i bezpieczeństwo chcielibyśmy przypomnieć o konieczności zatwierdzania przez SZJ propozycji jeździeckich imprez sportowych noszących miano „towarzyskie” lub "amatorskie".

 

Nazywając swoją jeździecką imprezę „towarzyską” automatycznie podlegać ona będzie Regulaminowi Zawodów Towarzyskich, do lektury którego zapraszamy (http://www.szj.info.pl/images/pliki/RegulaminZT.pdf).

 

Zawody nie rzadko rozgrywane są pod szyldem Władz Lokalnych więc, aby uświetnić je uczestnictwem zawodników licencjonowanych i kompetencją osób oficjalnych (Komisja Sędziowska, Gospodarz Toru, Komisarz) oraz oficjalnym wpisem do kalendarza imprez sportowych SZJ namawiamy na nazwanie ich towarzyskimi, na przygotowanie propozycji tychże zawodów i kontakt z SZJ w celu ich skonfrontowania z Przepisami Dyscypliny i Regulaminem.

Przypominamy jednocześnie, iż podążając za myślą PZJ (uchwała z dnia 20.12.2013 r.) mającą na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo uczestników zawodów towarzyskich Zarząd SZJ podjął uchwałę (uchwała z dnia 30.09.2019 r.) brzmiącą następująco:

 

"Uczestnictwo przez osoby oficjalne i zawodników licencjonowanych w zawodach nieautoryzowanych jest zagrożone karą 6 m-cy zawieszenia".

 

Zapraszamy do współpracy. Służymy pomocą.

 

Zarząd SZJ

 

Bezpłatne szkolenie dla młodzieży

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza śląskich, licencjonowanych zawodników - młodzików, juniorów młodszych i juniorów - do udziału w konsultacjach szkoleniowych, które odbędą się w dniach 27 czerwca - 3 lipca 2020 w Udorzu. 

 

Program:

27.06 godz. 17.00 - przyjazd, kolacja

28, 29, 30  - zajęcia z p. Piotrem Wierzchowskim

1, 2, 3 lipca - zajęcia z p. Rudolfem Mrugałą

 

Koszty:

Zarząd informuje, że pokrywa koszty noclegu, wyżywienia (od kolacji 27.06. do obiadu 3.07 włącznie), opieki, szkolenia oraz zakwaterowania koni (z owsem i sianem). Uczestnicy zobowiązani są do pokrycia kosztów dojazdu. 

 

Zgłoszenia:

Pierwszeństwo w uczestnictwie mają członkowie Kadry Wojewódzkiej. 

Zgłoszenia (imię, nazwisko, nr telefonu, nr aktualnej licencji, płeć konia) prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. do dnia  20 czerwca 2020r.

O przyjęciu na szkolenie zawodników spoza Kadry decyduje kolejność przesłania kompletnych zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

 

Dodatkowe informacje: 

Paweł Przybyła tel. 601 476 765

 

Zapraszamy!

Odznaka w SRK

30.05.2020r na terenie Ośrodka Rekreacji Konnej T.Tura (LKJ Solec w Bieruniu) odbędzie się egzamin na specjalistyczne odznaki jeździeckie w Sportowych Rajdach Konnych.
Wszelkie informacje i zgłoszenia u p.Tomasza Tury tel. 504 506 391

Szkolenia on-line

Rada szkolenia Jeździeckiego zaprasza szkoleniowców do udziału w szkoleniach licencyjnych on-line.
Udział w 2 szkoleniach jest tożsamy z uznaniem 1 z wymaganych szkoleń do przedłużenia licencji szkoleniowca PZJ.
Koszt uczestnictwa w 1 szkoleniu: 50 zł
Czas trwania jednego szkolenia 3 godz. Warunkiem udziału jest wniesienie opłaty za dwa szkolenia on-line.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Liczba miejsc ograniczona: max. 20 osób na jedno szkolenie.
Minimalna wymagana ilość uczestników: 10 osób.

Zgłoszenie udziału w szkoleniu należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z podaniem dat wybranych szkoleń, dowodem wpłaty za uczestnictwo oraz danymi do faktury.

Dane do przelewu: Bank Millennium S.A. nr. 50 1160 2202 0000 0000 4078 8695, tytuł przelewu: szkolenia_on_line_imię nazwisko uczestnika

Harmonogram E-szkoleń on-line:
a) 29.05.2020 godz. 19.00 psychologia sportu (komunikacja trener- zawodnik-rodzic) wykładowca –Marzanna Herzig AWF Kraków
b) 02.06.2020 godz.19.00 praktyka trener-gospodarz toru (elementy parkuru jako czynnik szkolenia jeźdźca przygotowujący do udziału w rywalizacji sportowej) wykładowca - Krzysztof Kierzek Trener I gospodarz toru
c) 05.06.2020 godz.19.00 przepisy sędziowskie (Znajomość przepisów konkurencji, jako czynnik niezbędny do skutecznego przygotowania zawodnika do startu na zawodach) wykładowca: Dariusz Orzoł- sędzia międzynarodowy
d) 09.06.2020 godz.18.30 psychologia sportu (stres wywoł

 

Dotacja celowa z MR

Do wszystkich zainteresowanych otrzymaniem dotacji celowej z Ministerstwa Rolnictwa związanej z dofinansowaniem zakupu nasion trawy.

 

Prosimy o kontakt z Justyną Śródecką - Regionalnym Koordynatorem OZWBJ ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) w celu odebrania i złożenia wniosku o dofinansowanie.

Czas składania wniosków mija 3 maja o godz. 20.00.

 

Zasady dofinansowania:

• W ramach dotacji celowej Ministerstwo Rolnictwa dofinansuje 50% ceny rynkowej.

• Cena po dofinansowaniu dla zainteresowanych to 6 zł za kg nasion (czyli 120 zł za 20kg worek)

• Aby móc otrzymać dofinansowanie trzeba wypełnić i złożyć wniosek do Koordynatora OZWBJ

• Wnioski można składać tylko na pełne worki 20kg (nie ma możliwości dzielenia worków)

• Przyjęty wskaźnik przeliczeniowy wynosi 20kg nasion na 1 hektar (prosimy go nie przekraczać i zaokrąglać w dół jak trzeba)

• Mieszanka nasion jest specjalnie dedykowana do wypasu koni

• Decyduje kolejność składania poprawnie wypełnionych wniosków

• Ostateczna decyzja o wielkości przydziału nastąpi po akceptacji wszystkich złożonych wniosków przez Ministerstwo Rolnictwa

• Szczegóły dotyczące miejsc i terminów odbiorów zostaną podane w terminie późniejszym

 

Ogólnopolski Zespół Wsparcia Branży Jeździeckiej

Tarcza antykryzysowa dla NGO

Biuro Rachunkowe obsługujące Śląski Związek Jeździecki informuje lub przypomina o możliwości skorzystania ze wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej w postaci dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne dla organizacji pozarządowych lub podmiotów o których mowa w art.3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie-NGO, przyznawanego na podstawie art. 15zze ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020 poz. 568).

Podmioty, o których mowa powyżej mogą złożyć wnioski do Powiatowego Urzędu Pracy, właściwego ze względu na miejsce działania organizacji, w postaci elektronicznej za pomocą portalu http://praca.gov.pl  lub w postaci papierowej w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia naboru przez dyrektora powiatowego urzędu pracy.

https://www.gov.pl/web/gov/dofinansowanie-kosztow-wynagrodzen-pracownikow-ngo  

 

Przykładowy link dotyczący naborów wniosków w UP w Cieszynie

 

Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Zarząd SZJ

Działania wspierające branżę

Drodzy Państwo,

dnia 2 kwietnia br. odbyła się telekonferencja dotycząca wsparcia branży jeździeckiej w dobie pandemii jak i po jej ustąpieniu.

 

W telekonferencji uczestniczyli Prezesi WZJ-tów oraz Koordynatorzy Wojewódzcy (Koordynatorem woj. śląskiego jest p. Justyna Śródecka) omawiając przygotowaną dla Państwa ankietę mającą na celu sprecyzowanie potrzeb aktualnie występujących jak i przewidywanych skutków.

 

Śląski Związek Jeździecki uczestnicząc w staraniach o wsparcie naszego szeroko pojętego środowiska jeździeckiego (przekwalifikowanie środków budżetowych) będzie miał oparcie w danych, które pozyska z wypełnionych przez Państwa ankiet. Prosimy więc o zgłaszanie chęci wypełnienia ankiety na adres Koordynatora Wojewódzkiego ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Dopiero po zgłoszeniu Państwa akcesu prześlemy link do ankiety.

 

Pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Zarząd ŚZJ

Kadra Wojewódzka 2020

Na podstawie rankingów Śląskiego i Polskiego Związku Jeździeckiego za 2019 rok w dyscyplinach ujeżdżenia, skoków przez przeszkody, WKKW i sportowych rajdów konnych oraz wytycznych Ministerstwa Sportu Zarząd ŚZJ powołuje do Kadry Wojewódzkiej następujących zawodników:

 

Młodzik

Aleksandra Borowczak
Martyna Grobelny
Marta Kawa
Alicja Kosmol
Maja Krygier
Paulina Słoniec
Katarzyna Wójcik
Janina Zielińska

 

Junior młodszy

Matylda Badura
Agata Borowczak
Paulina Bule
Nadia Cinal
Magdalena Doniec
Lena Gruca
Amanda Kolińska
Kaja Langer
Oliwia Stolarska
Magdalena Wojda

 

Junior

Oliwer Bule
Katarzyna Gola
Zuzanna Jarocka
Oliwia Kosmol
Wiktoria Nastały
Alicja Pachulska
Aleksandra Pietryszyn
Emilia Szojda
Karolina Ślązak
Maciej Wiórek
Wiktor Wojtarowicz

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Komunikat Zarządu PZJ - koronawirus

W związku z ogłoszeniem przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) pandemii koronawirusa, a także odwołaniem zajęć w szkołach, przedszkolach i na uczelniach wyższych przez Ministerstwo, Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego podjął decyzję o odwołaniu wszystkich jeździeckich imprez sportowych rozgrywanych od 16 marca 2020 do czasu odwołania środków nadzwyczajnych przez władze państwowe. Dokładna data przywrócenia rywalizacji podjęta będzie w odrębnej uchwale.

Szkolenie dla kandydatów WKE

Rada Szkolenia Jeździeckiego zaprasza kandydatów na członków Wojewódzkich Komisji Egzaminacyjnych do udziału w szkoleniu dla egzaminatorów.

W szkoleniu mogą wziąć udział osoby po raz pierwszy ubiegające się o uzyskanie uprawnień egzaminatora WKE oraz osoby, które nie uczestniczyły w szkoleniach dla członków WKE zorganizowanych w 2019r.

Szkolenie organizowane jest w terminie 30.03.2020r na terenie Folwarku Konnego Wiktorowo, Wiktorowo 8, 05 - 192 Nasielsk.

Osoby prowadzące: Jan Ratajczak, Anna Piasecka

 

Warunki uczestnictwa:

- uprawnienia co najmniej Instruktora Sportu,

- aktualna licencję szkoleniową PZJ,

- skierowanie od Regionalnego/Wojewódzkiego Koordynatora Szkolenia Jeździeckiego lub Przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Egzaminacyjnej (na terenie śląska p. Paweł Przybyła).

 

Rozpoczęcie szkolenia: godzina 11.00

Koszt uczestnictwa: 125zł (koszt obejmuje przerwy kawowe i drobny poczęstunek)

Minimalna ilość uczestników: 10 osób

 

Szkolenie obejmuje część teoretyczna oraz zajęcia praktyczne na hali z uczestnikami egzaminu na odznaki i zakończone zostanie egzaminem pisemnym z wiedzy z zakresu regulaminu odznak oraz pytań egzaminacyjnych na odznaki. Pozytywne zaliczenie testu będzie nadawało 2-letnie uprawnienia egzaminatora WKE.

 

Istnieje możliwość wykupienia obiadu (dodatkowy koszt 25zł od osoby) oraz noclegu na terenie ośrodka (do indywidualnego ustalenia z właścicielem ośrodka).

 

Zgłoszenie uczestnictwa wraz z potwierdzeniem przelewu i informacją o korzystaniu z wyżywienia prosimy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 23.03.2020r.

Osoba do kontaktu: Jan Ratajczak ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )

Szkolenia PZJ

W związku z organizowaniem przez PZJ kursu dla lekarzy weterynarii oraz ogłoszeniem kokursu ofert na organizację kursu Instruktora Sportu zachęcamy do zapoznania się ze stosownymi komunikatami na stronie internetowej PZJ.


1. Kurs dla lekarzy Weterynarii: https://pzj.pl/node/18181146 

2. Konkurs ofert: https://pzj.pl/node/18268292

 

KS: prośba do organizatorów

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Jeździeckiego zwraca się z prośbą do organizatorów zawodów organizowanych na terenie naszego WZJ o nadsyłanie propozycji obsad sędziowskich zawodów Regionalnych i Towarzyskich. Przypominamy, że ZR sędziuje czteroosobowa komisja w tym trzy osoby z licencją II lub I klasy, ZT dwuosobowa komisja w tym jedna z II lub I licencją, sędziowie muszą znajdować się na liście sędziów PZJ. Przypominamy również, że wyznaczanie sędziego WZJ leży w gestii KS co nie znaczy, że Państwa sugestie nie będą brane pod uwagę.

Propozycje prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., magdalena.biżTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10 lutego 2020 r.

Bezpłatne szkolenie dla młodzieży

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza śląskich, licencjonowanych zawodników - młodzików, juniorów młodszych i juniorów - do udziału w konsultacjach szkoleniowych, które odbędą się w dniach 20 - 26 stycznia 2020 w Udorzu. 

 

Program:

20.01 godz. 17.00 - przyjazd, kolacja

20, 21, 22  - zajęcia z p. Piotrem Wierzchowskim

23, 24, 25 stycznia - zajęcia z p. Rudolfem Mrugałą

 

Koszty:

Zarząd informuje, że pokrywa koszty noclegu, wyżywienia (od kolacji 20.01. do obiadu 25.01 włącznie), opieki, szkolenia oraz zakwaterowania koni (z owsem i sianem). Uczestnicy zobowiązani są do pokrycia kosztów dojazdu. 

 

Zgłoszenia:

Pierwszeństwo w uczestnictwie mają członkowie Kadry Wojewódzkiej. 

Zgłoszenia (imię, nazwisko, nr telefonu, nr aktualnej lub ubiegłorocznej licencji, skan ważnej polisy NNW, płeć konia) prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. do dnia  12 stycznia 2020r.

O przyjęciu na szkolenie zawodników spoza Kadry decyduje kolejność przesłania kompletnych zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

 

Dodatkowe informacje: 

Paweł Przybyła tel. 601 476 765

 

Zapraszamy!

KS: Seminarium licencyjne A

Szanowni Sędziowie, urs licencyjny w dyscyplinie ujeżdżenia odbędzie się w OJ Zbrosławice 11.01.2020 r. Poprowadzi go Wacław Pruchniewicz. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

KS: Seminarium licencyjne B

Szanowni Sędziowie, przypominamy o seminarium licencyjnym w dyscyplinie skoki przez przeszkody. Kurs odbędzie się w SK Ochaby w dniu 7 grudnia 2019 r.(sobota) od godz. 9.00. Szkolenie poprowadzi Krzysztof Niecko. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Przypominamy, że licencje wygasają z końcem 2019 r.

Kurs licencyjny w dyscyplinie ujeżdżenia odbędzie się w OJ Zbrosławice 11.01.2020 r. Kurs poprowadzi Wacław Pruchniewicz. Zainteresowanych proszę o zgłoszenia na maila jw.

Bezpłatne szkolenie z A. Piasecką

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza na bezpłatne szkolenie dla śląskich zawodników z jedną z najbardziej znanych trenerek polskiego dresażu p. Anną Piasecką.

Szkolenie odbędzie się w dniach 30 listopada - 1 grudnia 2019 w Truskolasach. Priorytetowi na liście zgłoszeń będą młodzicy, juniorzy młodsi oraz juniorzy.

 

Koszty uczestnictwa (treningi, boks, nocleg, wyżywienie, opieka) pokrywa ŚZJ.
Ilość miejsc ograniczona.

 

Szczegółowych informacji udziela: Katarzyna Suchan tel. 600 730 690
Termin zgłoszeń: 29 listopada 2019
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
W treści zgłoszenia prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, rok urodzenia, klub, nr licencji, telefon kontaktowy oraz imię i płeć konia.

Zapraszamy!!!

Konkurs na organizację MŚl 2020

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego ogłasza konkurs na organizację przyszłorocznych Mistrzostw Śląska. Prosimy Organizatorów o zapoznanie się ze szczegółami, które znajdują się w załączniku. Oferty w formie pisemnej, na załączonym druku, należy składać do dnia 30.11.2019 na adres korespondecyjny Związku. Zachęcamy do składania ofert!

 

 

 

Kalendarz zawodów 2020

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego prosi Organizatorów zawodów o przesyłanie wniosków o wpis do kalendarza na 2020 rok do dnia 30.11.2019r. Wnioski prosimy przesyłać na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozwoli to na wcześniejsze ustalenie przyszłorocznych terminów i szybszą publikację kalendarza.

 

 

 

KS: Seminarium licencyjne B

Szanowni Sędziowie, zapraszamy na seminarium licencyjne w dyscyplinie skoki przez przeszkody. Kurs odbędzie się w SK Ochaby w dniu 7 grudnia 2019 r.(sobota) od godz. 9.00. Szkolenie poprowadzi Krzysztof Niecko. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Przypominamy, że licencje wygasają z końcem 2019 r. Kolegium Sędziów ma w planie organizacje kursu licencyjnego w ujeżdżeniu w styczniu 2020 r. o czym poinformujemy osobnym komunikatem.

Bezpłatne szkolenie z A. Piasecką

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza na bezpłatne szkolenie dla śląskich zawodników z jedną z najbardziej znanych trenerek polskiego dresażu p. Anną Piasecką.

Szkolenie odbędzie się w dniach 19-20 października 2019 w Truskolasach. Priorytetowi na liście zgłoszeń będą młodzicy, juniorzy młodsi oraz juniorzy.

 

Koszty uczestnictwa (treningi, boks, nocleg, wyżywienie, opieka) pokrywa ŚZJ.
Ilość miejsc ograniczona.

 

Szczegółowych informacji udziela: Katarzyna Suchan tel. 600 730 690
Termin zgłoszeń: 18 października 2019
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
W treści zgłoszenia prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, rok urodzenia, klub, nr licencji, telefon kontaktowy oraz imię i płeć konia.

Zapraszamy!!!

Studia podyplomowe

Na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prowadzone są dwa kierunki dwusemestralnych studiów podyplomowych związanych z hodowlą i użytkowaniem koni. Celem studiów podyplomowych „Hodowla Koni i Jeździectwo” jest podnoszenie kwalifikacji właścicieli koni uznających utrzymanie i użytkowanie koni z zachowaniem ich dobrostanu, oraz szkolenie w zakresie sędziowania konkursów w poszczególnych konkurencjach jeździeckich. Celem studiów „Naukowe podstawy treningu koni” jest podnoszenie kwalifikacji jeźdźców i instruktorów oraz właścicieli ośrodków hippicznych, dla doskonalenia treningu koni uwzgledniającego konieczność porozumienia międzygatunkowego.

 

Do prowadzenia wykładów i ćwiczeń zapraszani są pracownicy naukowi Uniwersytetów oraz licencjonowani sędziowie i trenerzy Polskiego Związku Jeździeckiego oraz specjaliści Polskiego Związku Hodowców Koni. Niektóre zajęcia odbywają się podczas konferencji z udziałem wykładowców zagranicznych. Zajęcia prowadzone są na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz w wybranych ośrodkach hodowlanych i jeździeckich, w Polsce i Niemczech. Zaliczenie studiów odbywa się na podstawie udziału słuchaczy w zajęciach i napisaniu pracy dyplomowej. Studia kończą się egzaminem komisyjnym, którego zdanie uprawnia do otrzymania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych oraz uzyskania uprawnień rolniczych.

 

Nabór na kolejną edycję obu kierunków studiów (luty  2020 – luty 2021).

Rekrutacja trwa do 20.11.2019.

Koszt kolejnej edycji studiów – 6000 zł za każdy z kierunków, płacone w dwóch ratach.

Bieżące informacje znajdują się na stronie internetowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Bezpośredni kontakt: kierownik studiów dr. hab. inż. Ewa Jodkowska, prof. ndzw., e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 601 696 727 lub sekretarz studiów dr inż. Izabela Bek – Kaczkowska e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,tel.517 221 660.

 

DLA OSÓB ZAINTERESOWANYCH DODATKOWA INFORMACJA ODNOŚNIE FINANSOWANIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH:

Finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy w postaci kursów lub studiów podyplomowych reguluje ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 14 maja 2014 r. w sprawie przyznawania środków z Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

Pracodawca zainteresowany uzyskaniem środków na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy składa wniosek, o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego w powiatowym urzędzie pracy, właściwym ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności.

Dofinansowanie przysługuje pracownikom oraz pracodawcom, którzy chcą podnieść swoje kwalifikacje związane bezpośrednio z wykonywanym zawodem lub branżą (tzw. wsparcie zawodowego kształcenia ustawicznego). 

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA

 

 • Dla mikroprzedsiębiorstw (do 10 zatrudnionych pracowników) - 100% dofinansowania.
 • Pozostałe firmy - 80% dofinansowania.
 • Kwota przyznana na szkolenia dla jednego pracownika nie może przekroczyć w danym roku 300% przeciętnego wynagrodzenia.

Szkolenie licencyjne we Wrocławiu

Dolnośląski Związek Jeździecki, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu serdecznie zapraszają na szkolenie licencyjne pt. "WSPÓŁCZESNE KONCEPCJE SZKOLENIA W JEŹDZIECTWIE", które odbędzie się 14.09.2019 w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt ul. Chełmońskiego 38 c, 51 – 630 Wrocław sala AZ

 

Program szkolenia:
09:00 – Wprowadzenie
09:15 – 10:45 Metody optymalizacji szkolenia jeździeckiego w Niemczech, oraz światowe trendy w tym zakresie. Thies Kaspareit, Kierownik Działu Szkolenia Niemieckiej Federacji Jeździeckiej

10:45 - 11:45 Wczesne rozpoznawanie i rozwijanie talentów sportowych u dzieci i młodzieży oraz zagrożenia wynikające z popełnianych błędów. Dr hab. Małgorzata Siekańska, Instytut Nauk Społecznych AWF w Krakowie

11:45 - 12:30 Przerwa kawowa

12:30 -13:30 Potrzeba rozwijania uważności w szkoleniu jeździeckim. Mgr Marzanna Herzig, Instytut Nauk Społecznych AWF w Krakowie

13:30 - 14:30 Emocje i interakcja międzygatunkowa w jeździectwie, ich uwarunkowania oraz rola w rekreacji i sporcie wyczynowym. Dr Magdalena Pikul, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

14:30 15:30 Przerwa obiadowa

15:30 – 16:30 Efekt kameleona w budowaniu wzajemnych relacji. Dr hab. Wojciech Kulesza, Kierownik Katedry Psychologii Społecznej i Międzygatunkowej SWPS

16:30 – 17:30 Powodowanie wspomagające biomechanikę ruchu konia. Dr Krzysztof Skorupski, Konsultant Naukowy WTWK - Partynice.

 

Nr PZJ: T/U/J/88/2019
Koszt: 90 zł.
Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.ław.pl">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.ław.pl 
Opłaty: PKO BP 64 1020 5226 0000 6202 0449 1189 - tytuł przelewu: szkolenie licencyjne - konferencja.

Zapraszamy serdecznie!

Regulamin MŚl - B

W związku z ogromną liczbą zawodników zgłoszonych do Mistrzostw Śląska w skokach przez przeszkody, chcąc umożliwić walkę o medale jak największej ilości par, informujemy o konieczności odwołania Zawodów Regionalnych, które miały się odbyć przy tej imprezie.

 

Jednocześnie prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem Mistrzostw, gdyż doprecyzowaniu uległy niektóre jego zapisy.

 

Przerwa w pracy biura

Informujemy, że w dniach 3 - 13 sierpnia biuro Związku będzie nieczynne. Wszystkie kompletne wnioski nadesłane do dnia 31 lipca (środa) zostaną wydane do 2 sierpnia, pozostałe będą rozpotrywane dopiero 14 sierpnia.

Przypominamy, że potwierdzeniem wydania licencji jest wpis do bazy Artemor www.artemor.pzj.pl  oraz informacja zwrotna z naszego biura zawierająca numer licencji.

 

Szczegóły dotyczące wymaganych załączników do składanych wniosków znajdują się w dziale Rejestracja, a dodatkowa instrukcja w artykule "Rejestracje i licencje".

Komunikat KW PZJ odnośnie EVA

Komisja Weterynaryjna PZJ przedstawia komunikat dotyczący wirusowego zapalenia tętnic koni (EVA). Zachęcamy do zapoznania się z nim. 

 

 

Wirusowe zapalenie tętnic koni EVA

W związku z pojawieniem się informacji o możliwym wystąpieniu na śląsku ognisk wirusa zapalenia tętnic koni (EVA) Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaleca i prosi o zachowanie szczególnej ostrożności oraz wzmożone przestrzeganie zasad higieny aby zapobiec rozprestrzenianiu się choroby. 

 

Najczęstszymi objawami zakażenia są: gorączka powyżej 41st. C, apatia, brak apetytu, depresja, obrzęki kończyn i powiek, nieżyt nosa, wysypka i biegunka. 

Do zakażeni dochodzi drogą kropelkową nie tylko bezpośrednio (wydzieliny dróg oddechowych lub krycie) ale także poprzez osoby mające kontakt z chorymi osobnikami oraz miejsca, w których chore konie przebywały (boks, hala, środek transportu). 

Chore i podejrzane o zakażenie zwierzęta odstawia się od pracy na okres 3-4 tygodni, leczy się objawowo i stymuluje układ odpornościowy do zwalczenia chorobotwórczego drobnoustroju.

W przypadku pojawienia się objawów należy poddać konia kwarantannie i skontaktować z lekarzem weterynarii. Wirusowe zapalenie tętnic koni jest chorobą podlegającą obowiązkowi rejestracji.

Korekta wyników ZT

Zawodników, trenerów, szefów ekip i wszystkie osoby zainteresowane, które brały udział w Zawodach Towarzystkich w Warszowicach prosimy o zapoznanie się ze skorygowanymi wynikami tej imprezy.Przypominamy także o istnieniu Regulaminu Zawodów Towarzyskich oraz przyjętej przez ŚZJ definicji zawodnika - amatora o brzmieniu: "za zawodnika – amatora uznaje się zawodnika, który nie posiada i nigdy w karierze nie posiadał uprawnień III lub wyższego stopnia".

Oznacza to, że do startu w konkursach towarzyskich uprawnieni są wszyscy zawodnicy niezarejestrowani i zarejestrowani w WZJ lub PZJ, z aktualną licencją na dany rok lub bez niej, o ile nie posiadali w swojej karierze uprawnień do startów w konkursach klasy P i wyżej. Pozostali zawodnicy mogą wziąć w nich udział treningowo, co powinno być zaznaczone przy zgłoszeniach.

Oferty na szkolenia

Zarzad Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza wszystkich zainteresowanych do współpracy przy organizacji dwóch zgrupowan dla Kadry Wojewódzkiej. Zgrupowania planowane są w dwóch terminach: 13-19 lipca oraz 7-14 sierpnia 2019r. Zainteresowane ośrodki prosimy o składanie swoich ofert drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 25 maja 2019.

Orientacyjna ilość uczestników: około 15 osób w wieku 9-18 lat z około 15 końmi, opiekun i szkoleniowiec.

Bliższych informacji udziela p.Pawel Przybyła pod nr tel 601 476 765.

Skoki - warunki uzyskiwania uprawnień

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi Warunkami nadawania uprawnień sportowych w skokach, które obowiązują od tego roku. 

 

W związku z wymogiem składania podpisu pod uzyskanym wynikiem przez Sędziego Głównego zawodów, ŚZJ poprosił Organizatorów zawodów na Śląsku o przesyłanie wyników w formie skanu z podpisem i w tak będą zamieszczane na naszej stronie. Wyniki zodbywane poza województwem nadal będą wymagały podpisu SG na karcie. 

 

Przypominamy, że nadawaniem klas i uprawnień sportowych zajmuje się V-ce Prezes ds. sportu Marcin Jońca i do niego, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. należy kierować wnioski.

 

Poniższe pliki oraz przepisy i regulaminy są zawsze dostępne w dziale "Do pobrania".

 

Dokument PDFWaunki uzyskiwania uprawnień sportowych

Dokument PDFNormy na klasy sportowe

 

Dokument DOCKarta wyników potwierdzających zdobycie uprawnień 3 stopnia w skokach

Dokument DOCKarta wyników potwierdzających zdobycie 2 klasy sportowej w skokach

Normy na klasy w ujeżdżeniu

Zachęcamy do zapoznania się z nowymi regulacjami dotyczącymi norm na klasy sportowe w ujeżdżeniu. Zwiększono próg procentowy dla III klasy oraz poziom trudności konkursów dla klasy II. Szczegóły znajdują się w plikach poniżej. 

 

Przypominamy, że nadawaniem klas i uprawnień sportowych zajmuje się V-ce Prezes ds. sportu Marcin Jońca i do niego, na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  należy kierować wnioski. 

 

Poniższe pliki oraz przepisy i regulaminy są zawsze dostępne w dziale "Do pobrania"

 

Dokument PDF Normy na klasy sportowe

Dokument PDF Warunki uzyskiwania uprawnień sportowych

Dokument DOC Karta wyników potwierdzających zdobycie 3 klasy sportowej w ujeżdżeniu

Dokument DOC Karta wyników potwierdzających zdobycie 2 klasy sportowej w ujeżdżeniu

 

Wręczenie nagród i nominacji

Zarząd ŚZJ serdecznie zaprasza zwycięzców rankingów za 2018 rok oraz zawodników powołanych do Kadry Wojewódzkiej na 2019 rok, na uroczyste wczęczenie nagród i nominacji, które odbędzie się w poniedzałek, 25 marca, w Restauracji pod Platanami w Wilkowicach przy ul. Księżoleśnej 1, o godzinie 20.00. 

Walne Zebranie Członków 2019

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza na Walne Sprawozdawcze Zebranie Członków ŚZJ, któe odbędzie się w poniedziałek, 25 marca, w Reastauracji Pod Platanami w Wilkowicach przy ul. Księżoleśnej 1.  I termin - godz. 17.30, II termin - godz. 18.00.

Zachęcamy do zapoznania się z programem Zebrania.

Poszerzony skład KW 2019

W związku z oficjalnie podpisanym przez Trenera Koordynatora SZJ i Śląską Federację Sportu programem organizacji szkolenia w 2019r. możliwe było rozszerzenie składu Kadry Wojewódzkiej. Miło nam powitać w jej gronie: Amandę Kolińską, Kaję Langer, Magdalenę Doniec oraz Oliwera Bule.

 

Aktualny skład Kadry przestawia się następująco:

 

A - ujeżdżenie

 • Magdalena Doniec
 • Larysa Haberstroh
 • Małgorzata Kowalska
 • Hanna Kuc
 • Alicja Pachulska
 • Oliwia Stolarska
 • Maciej Wiórek
 • Agnieszka Żokowska

B - skoki przez przeszkody

 • Otylia Barczyk
 • Oliwer Bule
 • Emilia Dratwińska
 • Katarzyna Gola
 • Lena Gruca
 • Sonia Janus
 • Zuzanna Jarocka
 • Zuzanna Kaczmarzyk
 • Dorota Korek
 • Amanda Kolińska
 • Natalia Kot
 • Kaja Langer
 • Agata Paczyna
 • Aleksandra Pietryszyn
 • Nina Sokalska
 • Emilia Szojda
 • Magdalena Wojda

C - wkkw

 • Karolina Ślązak
 • Maria Adamek

F - sportowe rajdy konne

 • Zuzanna Bernaś
 • Emilia Frankowska
 • Barbara Krywult

Serdecznie gratulujemy!

Bolęcin - szkolenie z p. W.Wąsowską

W dniach 8-10 marca 2019 odbędą się na terenie KJ Szarża w Bolęcinie, ul. Wczasowa 16 KLINIKI JEŹDZIECKIE z p. Trener Wandą Wąsowską.

 

Ponadto, w dniu 9.03.2019 odbędzie się SZKOLENIE LICENCYJNE DLA INSTRUKTORÓW I TRENERÓW, pozwalające przedłużyć licencję szkoleniowca.

 

Zajęcia będą odbywały się codziennie w godzinach 10 - 19.

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia mailowe na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz z podaniem informacji o rezerwacji boksu dla konia, dniach uczestnictwa itp.

Zainteresowanych szkoleniem licencyjnym również prosimy o zgłoszenia mailowe wraz z podaniem imienia i nazwiska, adresu zamieszkania, właściwego WZJ i numeru aktualnej licencji szkoleniowca.

 

Szkolenie licencyjne będzie trwało jeden dzień, 9.03.2019,w godzinach od 10:00 do 18:00, będzie obejmowało zajęcia teoretyczne i praktyczne z zakresu ujeżdżenia i zakończy się wydaniem certyfikatów.

 

Odpłatność: Klinika z Wandą Wąsowską - 150 zł za każdy trening, w tym opłata organizacyjna. Boks dla konia - 50 zł za dobę.
Odpłatność za szkolenie licencyjne - 150 zł od osoby.
Zgłoszenia wraz z dowodem dokonania przedpłaty 150 zł (klinika, szkolenie licencyjne) na konto:
Anna Rey P.W. Oksza
Bolęcin, ul. Wczasowa 16
Konto: 94105013021000009093288612
Termin zgłoszeń do dnia 28 lutego 2019

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem tegorocznych eliminacji i finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. 

 

 Eliminacje naszego makroregionu:

 

 • ujeżdżenie - 18-19.05. - SKF KJ Lider Radzionków
 • skoki przez przeszkody - 25-26.06. - JKS Pogórze Glinik Zaborowski
 • WKKW - 14-16.06. - KJ Facimiech

  Finały OOM - MOSiR Drzonków:

   

  • ujeżdżenie, WKKW - 26-28.07.
  • skoki przez przeszkody - 23-25.07.

  KS: Komunikat do Organizatorów

  Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Jeździeckiego zwraca się z prośbą do organizatorów zawodów organizowanych na terenie naszego WZJ o nadsyłanie propozycji obsad sędziowskich zawodów Regionalnych i Towarzyskich. Przypominamy, że ZR sędziuje czteroosobowa komisja w tym trzy osoby z licencją II lub I klasy, ZT dwuosobowa komisja w tym jedna z II lub I licencją, sędziowie muszą znajdować się na liście sędziów PZJ.
  Przypominamy również, że wyznaczanie sędziego WZJ leży w gestii KS co nie znaczy, że Państwa sugestie nie będą brane pod uwagę.

  Propozycje prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript."> magdalena.biżTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 10 lutego 2019 r.

  Bezpłatne szkolenie dla młodzieży

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza śląskich, licencjonowanych zawodników - młodzików, juniorów młodszych i juniorów - do udziału w konsultacjach szkoleniowych, które odbędą się w dniach 9 - 15 lutego 2019 w KJK Romico w Żywcu. 

   

  Program:

  9.02 godz. 15.00 - przyjazd, kolacja

  9, 10, 11, 12 lutego - zajęcia z p. Krzysztofem Tomaszewskim

  12, 13, 14 i 15 lutego - zajęcia z p. Tomaszem Włodarskim

  15 lutego - obiad, wyjazd

   

  Koszty:

  Zarząd informuje, że pokrywa koszty noclegu, wyżywienia, opieki, szkolenia oraz zakwaterowania koni (z owsem i sianem). Uczestnicy zobowiązani są do pokrycia kosztów dojazdu. 

   

  Zgłoszenia:

  Pierwszeństwo w uczestnictwie mają członkowie Kadry Wojewódzkiej. 

  Zgłoszenia (imię, nazwisko, nr telefonu, nr aktualnej lub ubiegłorocznej licencji, płeć konia) prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. do dnia  1 lutego 2019r.

  O przyjęciu na szkolenie zawodników spoza Kadry decyduje kolejność przesłania kompletnych zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

   

  Dodatkowe informacje: 

  Paweł Przybyła tel. 601 476 765

   

  Zapraszamy!

  Kurs gospodarza toru

  Serdecznie zapraszamy na Kurs podstawowy Gospodarza Toru, który poprowadzi doświadczony GT posiadający uprawnienia międzynarodowe Level 3 - Szymon Tarant. 

   

  Termin: 11-13 stycznia 2019 (rozpoczęcie w piątek, godz. 17.00)

  Miejsce: OJ Zbrosławice

  Koszt: 300zł

  Termin zgłoszeń: do 9.01.2019

  Zgłoszenia prosimy kierować wraz z potwierdzeniem dokonania opłaty na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko uczestnika. 

   

  Dane do przelewu:
  Śląski Związek Jeździecki 
  ul. Podmiejska 1
  44-207 Rybnik
  Bank BGŻ S.A. konto nr 92 2030 0045 1110 0000 0253 2380

   

  Szczegółowe informacje: Paweł Przybyła tel. 601 476 765

   

  Kurs uznany przez PZJ.

  Licencje 2019 i nowe dokumenty

  Chąc uniknąć utrudnień i długiego czasu oczekiwania, który zwykle z początkiem roku towarzyszy procesowi wydawania licencji i rejestracji serdecznie zachęcamy do skorzystania z możliwości dokonania tych formalności już teraz na rok 2019.  


  Rozwiązanie to jest nie tylko optymalne dla płynności pracy biura, ale przede wszystkim ułatwia zawodnikom spokojne przygotowanie się do zawodów, bez stresu, iż zabraknie czasu przed pierwszym startem w nowym sezonie.

  W kwestiach formalnych należy pamiętać, iż każdy wniosek może być rozpatrzony w terminie 7 dni od daty dostarczenia wszystkich prawidłowo wypełnionych dokumentów, co ma duże znaczenie w sytuacjach, gdy dokumenty składane są tuż przed planowanymi zawodami.

  Informujemy również, że na wniosek Kolegium Sędziów PZJ Polski Związek Jeździecki wprowadził zapis, iż licencje zawodników na rok 2019 mogą być wystawione wyłącznie po przestawieniu potwierdzenia zawarcia polisy ubezpieczeniowej na cały okres obowiązywania licencji, czyli do 31 grudnia 2019.
  Zapis ten ma na celu zwolnienie zawodników z okazywania aktualnej polisy podczas zawodów, gdyż wydana licencja będzie równoznacza z jej posiadaniem na cały okres ważności licencji.
  Polisy ubezpieczeniowe można zawierać na okres 12 miesięcy, jednak mogą one być podpisane z 1- 2 miesięcznym wyprzedzeniem (w zależności od firmy ubezpieczeniowej).
  Osoby, które posiadają polisy kończące się w trakcie roku 2019 mogą wypowiedzieć u swoich ubezpieczycieli aktualną polisę (na podobnych zasadach jak polisy OC w przypadku sprzedaży) i zawrzeć je ponownie od 1 stycznia do 31 grudnia lub przedłużyć czas trwania umowy do końca 2019 roku.
  Podobna procedura obowiązywać będzie w następnych latach.

   

   

  Przesyłając dokumenty bardzo prosimy zwrócić uwagę na fakt, że Zarząd ŚZJ wprowadził nowe druki rejestracyjne i licencyje. Oprócz nich, należy także przesłać Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych - odpowiednio dla osoby pełnoletniej lub niepełnoletniej. Szczegółowe informacje o wymaganych dokumentach i same druki znajdują się zawsze w dziale "Licencje". 

   

  Jeszcze raz serdecznie zachęcamy do skrzystania z przedstawionej możliwości.

  Szkolenie z mistrzem kowalstwa

  Śląski Związek Jeździecki zaprasza podkuwaczy, a także wszystkich zainteresowanych którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu pielęgnacji, podkuwnictwa oraz korekcji wad postawy. 

   

  Zajęcia poprowadzi mistrz kowalstwa Józef Antczak, który zawód kowala - podkuwacza wykonuje od ponad 30 lat. W 1996 roku współpracował z Kadrą Olimpijską, obejmując kompleksową opieką konie startujące podczas IO w Atlancie. W ostatnich latach organizuje i prowadzi kursy z zakresu podkuwania i pielęgnacji kopyt koni. 

   

  Termin: 1-2 grudnia 2018, w godzinach 10.00 - 18.00 (sobota) i 10.00 - 14.00 (niedziela).

  Miejsce: Restauracja "Pod Platanami", Wilkowice

  Koszt: 150zł / 2 dni szkolenia

   

  Płatności prosimy dokonywać na konto ŚZJ tytułem "Szkolenie z J. Antczakiem, imię i nazwisko uczestnika". 

   

  Dane do przelewu:
  Śląski Związek Jeździecki
  ul. Podmiejska 1
  44-207 Rybnik

  Bank BGŻ S.A.
  92 2030 0045 1110 0000 0253 2380

   

  Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 28.11.2018r.

  Szczegółowych informacji udziela p. Paweł Przybyła pod nr tel. 601 476 765.

   

   

  Informacje dla Organizatorów

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego informuje, że zmieniła się osoba odpowiedzialna za zatwierdzanie propozycji zawodów. Prosimy o przesyłanie pliku do akceptacji wraz z potwierdzeniem dokonania opłaty za wpis do kalendarza do:

   

  • Marcina Jońcy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
   lub
  • Marka Szwedy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  Przypominamy o terminie zgłoszeń wpisu do kalendarza imprez na 2019, który mija 30 listopada 2018r. 

   

  Jednocześnie informujemy, że zgodnie z uchwałą Zarządu z dn. 18.10.2018r. Organizatorzy, którzy będą mieli zaległości finansowe związane z wpisami do kalendarza lub z tutyłu Funduszu Nagród za 2018 rok, nie będą mogli wykupić licencji klubowych na rok 2019 ani ubiegać się o wpisy do kalendarza na rok 2019. 

   

   

  Konkurs na organizację MŚl 2019

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego ogłasza konkurs na organizację przyszłorocznych Mistrzostw Śląska. Prosimy Organizatorów o zapoznanie się ze szczegółami, które znajdują się w załączniku. Oferty w formie pisemnej, na załączonym druku, należy składać do dnia 30.11.2018 na adres siedziby Związku. Zachęcamy do składania ofert!

   

   

   

  Konsultacje szkoleniowe w ujeżdżeniu

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza na szkolenie dla zawodników (SLA) z panią Anną Piasecką.

   

  Szkolenie odbędzie się w dniach 13-14 października 2018 w Truskolasach. Priorytetowi na liście przyjętych zgłoszeń będą młodzicy, juniorzy młodsi oraz juniorzy.

   

  Koszty uczestnictwa (szkolenie, boks, nocleg, wyżywienie, opieka) pokrywa ŚZJ. Ilość miejsc ograniczona.

   

  Szczegółowych informacji udziela: Katarzyna Suchan tel. 600 730 690
  Termin zgłoszeń: 11 października 2018 r.
  Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
  W treści zgłoszenia prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, rok urodzenia, klub, nr licencji, telefon kontaktowy oraz imię i płeć konia.
  Zapraszamy!!!

  Spotkanie olimpijczyków

  Zachęcamy do zapoznania się z plakatem i informacjami dotyczącymi planowanego na 6 października spotkania z Olimpijczykami jeździeckimi.

  Ranking

  Ranking śląskich zawodników w konkurencji ujeżdżenia za 2017 rok został podliczony, więc znane są już nazwiska zwycięzców. Serdecznie gratulujemy!
  Z gratulacjami, nagrodami i trofeami oraz wyrazami ekspiacji, bezpośrednio do triumfatorów tego zestawienia uda się osobiście V-ce Prezes ds. sportu Marcin Jońca, by uhonorowaniu stała się zadość.

  Regulamin Zawodów Towarzyskich

  Zgodnie z uchwałą Walnego Zjazdu Delegatów PZJ przekazującą wszelkie regulacje dotyczące Zawodów Towarzyskich w ręce WZJ przedstawiamy Regulamin rozgrywania Zawodów Towarzyskich.

   

  Przypominamy także o przyjętej przez ŚZJ definicji zawodnika - amatora o brzmieniu: "za zawodnika – amatora uznaje się zawodnika, który nie posiada i nigdy w karierze nie posiadał uprawnień III lub wyższego stopnia".


  Oznacza to, że do startu w konkursach towarzyskich uprawnieni są wszyscy zawodnicy niezarejestrowani i zarejestrowani w WZJ lub PZJ, z aktualną licencją na dany rok lub bez niej, o ile nie posiadali w swojej karierze uprawnień do startów w konkursach klasy P i wyżej. Pozostali zawodnicy mogą wziąć w nich udział treningowo, co powinno być zaznaczone przy zgłoszeniach.

  Kurs instruktora sportu

  W związku z rozpoczętym przez Radę Szkolenia Jeździeckiego PZJ procesem organizacji planowanego na jesieni 2018 roku kursu i egzaminu na stopień Instruktora Sportu PZJ, prosimy o przesyłanie wstępnych zgłoszeń, w celu określenia zapotrzebowania na udział w/w kursie oraz ustalenia najdogodniejszej lokacji do jego przeprowadzenia.

  Bezpłatne szkolenie dla młodzieży

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza śląskich, licencjonowanych zawodników - juniorów i juniorów młodszych - do udziału w konsultacjach szkoleniowych, które odbędą się w dniach 7-10 sierpnia 2018 w KJK Romico w Żywcu. Szkolenie poprowadzi Maciej Wojciechowski.

   

  Konsultacje rozpoczną się kolacją i wykładem dnia 7 sierpnia, a zakończą obiadem w dniu 10 sierpnia.

   

  Koszty:

  Zarząd informuje, że pokrywa koszty noclegu, wyżywienia, opieki, szkolenia oraz zakwaterowania koni (wraz z sianem i owsem). Uczestnicy zobowiązani są do pokrycia kosztów dojazdu.

   

  Zgłoszenia:

  Pierwszeństwo w uczestnictwie mają członkowie Kadry Wojewódzkiej. 

  Zgłoszenia (imię, nazwisko, wiek, klub, nr telefonu, płeć konia) prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 5 sierpnia 2018r. O przyjęciu na szkolenie zawodników spoza Kadry decyduje kolejność przesłania kompletnych zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

   

  Dodatkowe informacje:

  Paweł Przybyła tel. 601 476 765

   

  Zapraszamy!

  Zakwalifikowani do Finału OOM

  Ośmiu zawodników ze śląska zakwalifikowało się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Strzegomiu. Są to:

  Ujeżdżenie

  Duże konie
  1. Lena Czekańska - LKJ Ochaby
  2. Maciej Wiórek - Silesia Dressage Club
  3. Magdalena Doniec - JKS Cwał Truskolasy
  Rezerwowi:
  R1. Larysa Haberstroh - KJ Zbrosławice
  R2. Laura Mazurek - JKS Cwał Truskolasy
  R4. Agnieszka Żokowska - LZJ Drama Zbrosławice

  Kuce
  1. Oliwia Stolarska - Katowicki KJ
  Rezerwowi:
  R1. Nadia Cinal - BPK

  Skoki przez przeszkody
  Duże konie
  1. Oliwer Bule - SKJ Preria Wilkowice
  2. Katarzyna Gola - KJ Trachy Sośnicowice
  3. Kaja Langer - KJK Romico Żywiec
  Rezerwowi:
  R1. Oliwia Kosmol - SKJ Preria Wilkowice
  R5. Amanda Kolińska - KJ Trachy Sośnicowice

  Kuce:
  1. Milena Płaza - KJ Apollo Borowe
  Rezerwowi:
  R1. Magdalena Wojda - LKJ Ochaby
  R2. Otylia Barczyk - KJ Profit Orzesze
  R5. Emilia Szojda - KJ Profit Orzesze

  Gratulujemy i życzymy powodzenia!

   

  Zwrot za eliminacje OOM

  W związku z decyzją Zarządu ŚZJ o sfinansowaniu udziału w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży śląskim zawodnikom, którzy je ukończą informujemy, że wszelkie należności zostały już uregulowane. Niebawem powinni Państwo otrzymać od organizatora zwrot wpłaconych środków.

  Bezpłatne szkolenie dla młodzieży

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza śląskich, licencjonowanych zawodników - juniorów i juniorów młodszych - do udziału w konsultacjach szkoleniowych, które odbędą się w dniach 29 czerwca - 6 lipca 2018 w KJK Romico w Żywcu.

   

  Szkolenie rozpocznie się kolacją dnia 29 czerwca, a zakończy obiadem w dniu 6 lipca.

  Część skokową poprowadzi p. Tadeusz Koza.

   

  Koszty:
  Zarząd informuje, że pokrywa koszty noclegu, wyżywienia, opieki, szkolenia oraz zakwaterowania koni (wraz z sianem i owsem).
  Uczestnicy zobowiązani są do pokrycia kosztów dojazdu.

   

  Zgłoszenia:
  Pierwszeństwo w uczestnictwie mają członkowie Kadry Wojewódzkiej oraz uczestnicy eliminacji OOM.

   

  Zgłoszenia (imię, nazwisko, nr telefonu, nr aktualnej licencji, płeć konia) prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 22 czerwca 2018r.


  O przyjęciu na szkolenie zawodników spoza Kadry decyduje kolejność przesłania kompletnych zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

   

  Dodatkowe informacje:
  Paweł Przybyła tel. 601 476 765

   

  Zapraszamy!

  Kurs instruktorów rekreacji ruchowej

  Zdobądź zawód jeszcze przed wakacjami. Zapraszamy do Zbrosławic na kurs instruktorów rekreacji ze specjalnością jazda konna w dniach 18-31.05.2018. Wymagania: chętni musza posiadać wykształcenie średnie (oczywiście tegoroczni maturzyści już je posiadają) i umiejętności jeździeckie na poziomie srebrnej odznaki. Osoby posiadające srebrną odznakę są zwolnione z egzaminu wstępnego. Pozostali mogą się umówić na egzamin indywidualnie. Szczegóły na stronie www.zbroslawice.info.pl 

  Szkolenie z Karin Blignault

  Od 1 do 3 czerwca 2018 roku w Ośrodku Jeździeckim Zbrosławice odbędzie się wyjątkowe szkolenie jeździeckie.
  Poprowadzi je ceniona na świecie trenerka z Republiki Południowej Afryki - Karin Blignault. W Polsce dostępna jest jej książka "Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców. Klucz do jazdy w równowadze" (wyd. Świadome Jeździectwo).

   

  Karin Blignault prowadzi szkolenia ujeżdżeniowe na całym świecie. Opracowała bardzo skuteczną, bo uwzględniającą zasady biomechaniki i behawioryzmu, metodę nauczania jazdy konnej. Jest to logiczny system, złożony z prostych elementów, umożliwiający nauczenie konia dowolnej figury ujeżdżeniowej w krótkim czasie. Jego fundamentem są cztery podstawowe elementy, na których opierają się wszystkie inne ruchy ujeżdżeniowe aż do poziomu Grand Prix. Po opanowaniu podstawowych ćwiczeń wszystkie elementy jazdy konnej stają się łatwe, logiczne i zrozumiałe dla jeźdźca i konia. Dzięki temu proces uczenia skraca się o lata!

   

  Zapraszamy jeźdźców na każdym poziomie zaawansowania; tych wszystkich, którzy w jeździe konnej pragną osiągnąć harmonię i lekkość.  Szkolenie będzie trwało 3 dni, podczas których 7-8 przyjętych par jeździeckich odbędzie codziennie indywidualne treningi dostępne dla publiczności (słuchaczy). Szkolenie będzie tłumaczone na język polski, a pierwszego dnia rozpocznie się wykładem Karin Blignault.  Więcej na temat metod pracy trenerki oraz o samym szkoleniu i zapisach można przeczytać na stronach organizatorów: www.equinepoland.pl  oraz www.swiadomejezdziectwo.pl  oraz w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/931463597029017/ 

  Zapisy i informacje również telefonicznie: Paulina Dudek tel. 696 85 44 99

   

   

  Komunikat KO Romico Winter Cup

  Z uwagi na małą ilość zgłoszeń i brak zgłoszeń do niektórych kategorii jesteśmy zmuszeni przenieść Finał RWT na termin 05 – 06.05.2018, a w terminie 14 – 15.04 zostaną rozegrane ZRiT. W związku z powyższym pula nagród zostanie przeniesiona na zawody majowe.

  Wręczenie nagród

  Serdecznie zapraszamy na ceremonię wręczenia nagród dla najelpszych śląskich zawodników w skokach przez przeszkody, WKKW i sportowych rajdach konnych oraz wręczenie nominacji do Kadry Wojewódzkiej, które odbędzie się w niedzielę, 8 kwietnia, w OJ Zbrosławice.

  Rejestracje i licencje

  Szanowni Państwo,
  w celu usprawnienia pracy biura i szybszego przeprowadzania pracesu rejestracji i licencji zawodników i koni uprzejmie prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami. 

   

  Proszę pamiętać, że proces rejestracji (zawodników i koni) jest jednorazowy - jeśli byli już Państwo zarejestrowani, prosimy o przesyłanie dokumentów do licencji (druk rejestracyjny jest nie potrzebny). Jeśli Państwa konie były już rejestrowane, prosimy o przesyłanie numeru paszportu (w celu identyfikacji) oraz potwierdzenia przelewu - strony z paszportu oraz wnioski rejestracyjne nie są już potrzebne. 

  Szczegółowy wykaz dokumentów znajduje się na naszej stronie w menu Rejestracja.

   

  Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że opłata rejestracyjna nie zawiera opłaty za licencję. Są to osobne kwoty, przedstawione w cenniku opłat. 

   

  Bardzo prosimy o przesyłanie kompletu dokumentów w jednej wiadomości. Przeszukiwanie kilku wiadomości w celu skompletowania danych dla jednej osoby znacząco wydłuża czas przyznania licencji. 

   

  Przypominamy też, że badania lekarsie ważne są przez 6 miesięcy od daty wystawienia, a czas przyznania licencji może wynieść do 7 dni od daty dostarczenia kompletu czytelnych dokumentów.  

   

  Szkolenie z H. Szaszkiewiczem

  Zapraszamy na szkolenie licencyjno - abolicyjne, które odbędzie się w dniach 14-15 marca 2018r w Ośrodku Jeździeckim w Zbrosławicach. 

   

  Szkolenie poprowadzą p. Maciej Wojciechowski oraz p. Hubert Szaszkiewicz. 

   

  Tematami szkolenia będą:

  - praca na drągach

  - formowanie poprawnego dosiadu

  - praca w dystansie

  - doprowadzenie konia do przeszkody

   

  Szkolenie ma status szkolenia licencyjno - abolicyjnego. 

   

  Szkolenie rozpocznie się w środę, 14 marca o godz. 12.00, a w czwartek 15 marca o godz. 9.00.

  Koszt: 180zł. 

   

  Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając:

  - imię i nazwisko uczestnika

  - posiadane uprawnienia szkoleniowe

  - nr PESEL

  - nr telefonu

  - potwierdzenie dokonania przelewu na rachunek ŚZJ 

   

  Śląski Związek Jeździecki
  ul. Podmiejska 1
  44-207 Rybnik
  Bank BGŻ S.A. konto nr 92 2030 0045 1110 0000 0253 2380

  Walne Zebranie Członków

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego serdecznie zaprasza i uprzejmie zawiadoamia, że w dniu 16 marca 2018r., o godz. 18.00 (I termin), 18.30 (II termin) w Zbrosławicach przy ul. Oświęcimskiej 2a (sala CUP przy Urzędzie Gminy), odbędzie się Walne Zebranie sprawozdawcze Delegatów wszystkich klubów – członków Śląskiego Związku Jeździeckiego.  

   

  Planowany porządek zebrania sprawozdawczego: 

  1. Przywitanie przybyłych i otwarcie obrad.

  2. Wybór przewodniczącego zebrania , komisji skrutacyjnej oraz komisji uchwał i wniosków.

  3. Sprawozdanie Zarządu za rok 2017 w zakresie organizacyjnym, sportowym i finansowym.

  4. Sprawozdanie Komisji rewizyjnej.

  5. Sprawozdanie Kolegium Sędziów.

  6. Sprawozdanie Komisji prawa i dyscypliny.

  7. Dyskusja nad sprawozdaniami.

  8. Głosowanie nad przyjęciem poszczególnych sprawozdań.

  9. Przedstawienie propozycji zmian w Statucie ŚZJ w zakresie ordynacji wyborczej.

  10. Głosowanie nad zmianą Statutu ŚZJ w zakresie ordynacji wyborczej.

  11. Dofinansowanie sportu dzieci i młodzieży w roku 2018.

  12. Informacja o kalendarzu imprez ŚZJ w 2018 roku. 

  13. Sprawy różne. 

    

  Przedstawiciele klubów/sekcji powinni posiadać pisemne pełnomocnictwo Zarządu klubu/sekcji do reprezentowania go na Walnym Zebraniu Delegatów. 

   

   

  Załączniki:

   

   

   

  Zmiana terminu zawodów

  Ze względu na zapowiadaną na przyszły tygodzień falę mrozów, HZR + HPŚl. w ujeżdżeniu w Zbrosławicach zostają przeniesione na 17-18.03.2018.

  Szkolenie z T. Kleinem

  KJK Romico zaprasza na konsultacje szkoleniowe z Tomaszem Klein, które odbędą się w dniach 15-18.03.2018r.

  Tomasz Klein to utytułowany Polski zawodnik i trener, zwycięzca wielu konkursów Grand Prix, Mistrzostw Polski Młodych Koni, wielokrotny reprezentant Kadry Narodowej, rekordzista Polski w skoku przez przeszkodę. Odnoszący sukcesy w pracy z młodzieżą, poparte wieloma medalami podopiecznych w Mistrzostwach Polski Dzieci, Juniorów i Młodych Jeźdźców. Doświadczenie zdobyte w ciągu przeszło 40 lat pracy z końmi, podczas setek startów na największych zawodach w Polsce i w Europie.

  KONSULTACJE SZKOLENIOWE
  - Kompleksowy, nowoczesny system szkolenia jeźdźców w kategorii skoków przez przeszkody - zadaniowe podejście do treningów skokowych i ujeżdżeniowych
  - Wprowadzenie elementów parkuru.
  - Weryfikacja pracy wykonanej przez dwa dni treningu zakończona przejazdem parkuru i analizą z trenerem w czasie rzeczywistym.
  - KAŻDY Z UCZESTNIKÓW OTRZYMA INDYWIDUALNY MIESIĘCZNY PLAN TRENINGOWY,
  - 3 dni coachingu jeździeckiego, w skład którego wchodzi: KIERUNEK ROZWOJU ZAWODNIKA obejmujący: plan treningowy, plan startów, konsultacje w zakresie zakupu koni i sprzętu. - Analiza video zawodów Światowego Top.
  - Grupy 2 – 3 osobowe.
  - 3 dni szkolenia/treningu psychomotorycznego pod okiem Łukasza Mika : treningi wprowadzające elementy koncentracji i równowagi – opcja do wyboru.

  To wszystko dla WAS na wyciągnięcie ręki!
  Zapraszam – Tomasz Klein

  Orientacyjny program konsultacji:
  Czwartek 15.03
  14:00-19:00 - przyjazd
  19:00-20:00 - spotkanie organizacyjne - podział na grupy
  20:00-21:00 - przygotowanie parkuru

  Piątek 16.03
  8:00-9:30 - 1 grupa
  9:30-11:00 - 2 grupa
  11:00-12:30 - 3 grupa
  12:30-13:30 – PRZERWA OBIADOWA
  13:30-15:00 – 4 grupa
  15:00-16:30 - 5 grupa
  16:30-18:00 - 6 grupa
  TRENING Z TRENEREM PSYCHOMOTORYCZNYM ODBYWA SIĘ W PODGRUPACH USTALONYCH W PIĄTEK
  20:00-22:00 – COACHING JEŹDZIECKI

  Sobota 17.03
  8:00-9:30 - 1 grupa
  9:30-11:00 - 2 grupa
  11:00-12:30 - 3 grupa
  12:30-13:30 – PRZERWA OBIADOWA
  13:30-15:00 – 4 grupa
  15:00-16:30 - 5 grupa
  16:30-18:00 - 6 grupa
  TRENING Z TRENEREM PSYCHOMOTORYCZNYM ODBYWA SIĘ W PODGRUPACH USTALONYCH W PIĄTEK
  20:00-22:00 – COACHING JEŹDZIECKI

  Niedziela 18.03.
  7:00-8:00 COACHING JEŹDZIECKI
  8:30-10:00 - 1 grupa
  10:00-11:30 - 2 grupa
  11:30-13:00 - 3 grupa
  13:00-14:00 – PRZERWA OBIADOWA
  14:30-16:00 – 4 grupa
  16:00-17:30 - 5 grupa
  17:30-19:00 - 6 grupa
  TRENING Z TRENEREM PSYCHOMOTORYCZNYM ODBYWA SIĘ W PODGRUPACH USTALONYCH W PIĄTEK

  KOSZTY KONSULTACJI: 3 dni konsultacji z boksem i cateringiem i zakwaterowaniem: 1080 zł
  3 dni konsultacji z boksem, cateringiem, zakwaterowaniem i treningiem psychomotorycznym: 1280 zł

  REZERWACJA: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
  Dodatkowe informacje: Adrianna Krzanowska tel. 600 200 400

  Nowy Regulamin Odznak

  W związku z wprowadzeniem przez PZJ zmian do systemu odznak jeździeckich prezentujemy poniżej pismo przewodnie do odświeżonej wersji Regulaminu oraz sam Regulamin. Przypominamy, że nowe regulacje wchodzą w życie 15 lutego 2018r.

   

  Oddajemy do Państwa rąk odświeżony Regulamin Odznak Jeździeckich PZJ.

  Po wielu latach funkcjonowania Systemu Odznak Jeździeckich, Systemu który w naszym odczuciu sprawdził się jako narzędzie szkoleniowe oraz stopniujące umiejętności jeździeckie, chcemy dostosować jego dalsze funkcjonowanie do sugestii płynących ze strony środowiska jeździeckiego.

  Nowy Regulamin zawiera parę większych i mniejszych zmian, do tych najbardziej istotnych należą:

  • zezwala się na skład Komisji Egzaminacyjnej zatwierdzonej przez WKE, składającej się z dwóch członków będących osobami spokrewnionymi czy stacjonujących w jednym ośrodku. Zaleca się jednak rotację egzaminujących i korzystanie z osób uprawnionych do egzaminowania stacjonujących w innych ośrodkach jeździeckich, aby zachować jak najwyższą jakość i wiarygodność przeprowadzanych egzaminów.
  • obniża się wiek osób starających się o brązową odznakę do lat 7, dla odznaki srebrnej wiek minimalny pozostaje 8 lat, dla odznaki złotej wiek minimalny 14 lat ( wg. rocznika ).
  • podczas egzaminu praktycznego w części skokowej zlikwidowana została linia obowiązkowego zatrzymania, umiejętność panowania nad koniem zostaje oceniona na podstawie czworoboku oraz podczas części skokowej i jest jednym z ważniejszych kryteriów oceny. Egzaminator może również zawsze wydać polecenie, by zdający zatrzymał konia w określonym miejscu w trakcie próby skokowej.
  • zmiana w zakresie przeprowadzania egzaminu teoretycznego - odejście od przepytywania z szerokiego zakresu podanych zestawów pytań. W każdej z odznak egzamin teoretyczny ma charakter rozmowy, podczas której egzaminujący ocenia czy egzaminowany posiada wiedzę z zakresu wiedzy podanego w regulaminie danej odznaki. Lista pytań pozostaje oczywiście nadal dostępna więc egzaminatorzy mogą z niej korzystać, a młodsi jeźdźcy posiłkować się nią podczas nauki. Istotą jest jednak elastyczność i umiejętność dyskusji na temat wskazany w zakresie danej oznaki, nie zaś pamięciowe opanowanie haseł w formie – pytanie – odpowiedź. Lista przykładowych pytań będzie w najbliższym czasie zaktualizowana, aby podkreślić kierunek zmian i by była bardziej dostosowana do potrzeb zdających.
  • zniesiony zostaje okres karencji między kolejnymi egzaminami, zdający może podchodzić do kolejnego egzaminu właściwie w najbliższym możliwym terminie.
  • dopuszczone zostały inne niż zwykłe kiełzna wędzidłowe. W ocenie egzaminatora pozostaje jednak decyzja, czy stosowane kiełzno nie jest zbyt mocne dla konia i może zawsze poprosić o zmianę na zwykłe, jeśli widzi, że umiejętności jeźdźca są niedostosowane do używanego kiełzna. Na decyzję te wpłynęła ocena wieloletnich doświadczeń płynących z obserwacji zwłaszcza dzieci jeżdżących na kuchach, które bardzo często posiłkują się innymi niż zwykłe typami kiełzna.

   

   

  Sam schemat odbywania się egzaminów nie ulega zmianom i odbywa się w następującej kolejności:

  Egzamin z opieki stajennej zgodnie z zagadnieniami dla danej odznaki, zawartymi w Regulaminie. Przypominamy, że nadal zwolnieni z tego egzaminu są uczestnicy posiadający odznakę „ Jeżdżę Konno” lub certyfikat wystawiony przez szkoleniowca z aktualną licencją PZJ. Warto, aby ośrodki zachęcały do zdawania na tę pierwszą odznakę jeździecką – „Jeżdżę Konno, która w naturalny sposób wprowadza zwłaszcza najmłodszych w system podnoszenia kwalifikacji jeździeckich.

  Egzamin praktyczny:
  - część ujeżdżeniowa – prawidłowe przejechanie programu dotyczącego danej odznaki. Osoby które zaliczyły pozytywnie część ujeżdżeniową dopuszczone są do części skokowej.

  - część skokowa – prawidłowe, zgodne z założeniami podanymi w Regulaminie, dotyczącymi danej odznaki, pokonanie parkuru.

  Egzamin teoretyczny:
  Do egzaminu teoretycznego mogą podejść osoby które nie zaliczyły części praktycznej. Egzamin teoretyczny polega na przeprowadzeniu rozmowy, podczas której egzaminujący ocenia czy osoba zdająca posiada wiedzę zgodnie z założeniami danej odznaki.

  Wszelkie poruszane zagadnienia muszą mieć swoje źródło w bibliografiipodanej w Regulaminie.

  Zakładamy, że etap odznaki brązowej jest wprowadzeniem do trójszczeblowej gradacji i ma być zachętą do dalszego rozwijania się. Pytania zadawane przez egzaminatora powinny więc być przyjazne i dostosowane również do wieku uczestników.

  Zachęcamy do zapoznania się z nowym Regulaminem, jednocześnie mając nadzieję, że zmiany w nim zawarte przyczynią się do dalszego rozwoju Systemu Odznak Jeździeckich, czyniąc sam egzamin bardziej przystępnym i przyjaznym.  REGULAMIN ODZNAK JEŹDZIECKICH POLSKIEGO ZWIĄZKU JEŹDZIECKIEGO  DYSCYPLINY OLIMPIJSKIE

  Przełożone szkolenie systemowe

  W związku z reorganizacją systemu szkoleniowego przez PZJ, informujemy że zmianie ulegnie termin planowanego na 8-9.02.2018 szkolenia systemowego. Nowy termin i wszelkie informacje o ewentualnych zmianach podamy w przeciągu 2-3 tygodni, odrębnym komunikatem.

  KS: Prośba do Organizatorów

  Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Jeździeckiego zwraca się z prośbą do organizatorów zawodów organizowanych na terenie naszego WZJ o nadsyłanie propozycji obsad sędziowskich zawodów Regionalnych i Towarzyskich.

  Przypominamy, że ZR sędziuje czteroosobowa komisja w tym trzy osoby z licencją II lub I klasy, ZT trzyosobowa komisja w tym jedna z II lub I licencją, sędziowie muszą znajdować się na liście sędziów PZJ.

  Przypominamy również, że wyznaczanie sędziego WZJ leży w gestii KS co nie znaczy, że Państwa sugestie nie będą brane pod uwagę.

  Propozycje obsad prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20 lutego 2018 r.

  Kursy Sędziowskie B

  Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Jeździeckiego informuje, że kurs podstawowy B odbędzie się w dniach 09-10.02. 2018 r. w siedzibie klubu LKJ Solec w Bieruniu.
  Cena kursu 150 – 200 zł w zależności od ilości zgłoszonych uczestników.
  Program kursu:
  piątek 09.02 godz. 15.00 – 20.00
  sobota 10.02 godz. 10.00 - 18.00

   

  Kurs Licencyjny B odbędzie się w siedzibie LKJ Solec Bieruń w dniu 11. 02 w godzinach 10.00 – 17.00.
  Cena kursu 150 zł. (jw.)
  Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w kursach prosimy o zgłoszenia na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 06.02.2018 r.
  W załączeniu program kursu podstawowego.

   

  KS: Zmiana terminu kursu

  Kolegium Sędziów informuje, że zmianie uległ termin kursu podstawowego i licencyjnego w skokach przez przeszkody. Obędzie się on w dniach 10-11 luty. Więcej szczegółów podamy niebawem. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 5 lutego, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  W załączeniu warunki udziału w kursie podstawowym.

   

   

   

  Informacja dla Organizatorów zawodów

  Informujemy, że od tego roku ulegają zmianie zasady akceptowania przez ŚZJ propozycji zawodów. Oprócz merytorycznej zgodności z przepisami weryfikowane będą także wszelkie zaległości Organizatora względem ŚZJ za wpis do kalendarza oraz za Fundusz Nagród ŚZJ. Prosimy Organizatorów o przesyłanie wraz z propozycjami zawodów potwierdzenia przelewu za wpis do kalendarza imprezy, której propozycje dotyczą. 

  Tylko propozycje zgodne z przepisami, zgłaszane przez Organizatorów którzy nie mają zaległości finansowych względem ŚZJ będą akceptowane i publikowane na naszej stronie. 

   

  Przypominamy, że za akceptację propozycji odpowiadają: Marcin Jońca Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  oraz Tadeusz Koza Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

  Zmiany w wymaganych dokumentach

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego informuje, że podjął decyzję o odstąpieniu od wymagania dodatkowego dokumentu zawierającego zgodę rodziców / opiekunów prawnych dla niepełnoletnich zawodników na starty w zawodach, w celu wydania licencji rocznej. 

   

  Zatem od tego roku, dokumenty potrzebne do wydania licencji rocznej dla wszystkich zawodników obejmują:

  1. Wniosek o wydanie licencji (w przypadku osób niepełnoletnich podpisany przez rodzica / opiekuna prawnego).

  2. Zaświadczenie lekarskie (o ważności badań pisaliśmy tutaj).

  3. Ubezpieczenie NNW.

  4. Potwierdzenie dokonania opłaty.

   

  Przypominamy, że licencje wydawane są w ciągu 7 dni od daty złożenia kompletu dokumentów. Sugerujemy przesyłanie ich drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W odpowiedzi otrzymają Państwo numer licencji lub informację o ewentualnych brakach, a sama licencja będzie widoczna w systemie Artemor pod adresem.http://www.artemor.pzj.pl.

   

  Bezpłatne szkolenie dla młodzieży

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza śląskich, licencjonowanych zawodników - juniorów i juniorów młodszych - do udziału w konsultacjach szkoleniowych, które odbędą się w dniach 27 stycznia - 3 luty 2018 w KJK Romico w Żywcu. 

   

  Program:

  27.01 - przyjazd, kolacja

  28, 29, 30 stycznia - zajęcia z p. Wacławem Pruchniewiczem

  31 stycznia, 1 i 2 luty - zajęcia z p. Tomaszem Włodarskim

  3 stycznia - śniadanie, wyjazd

   

  Koszty:

  Zarząd informuje, że pokrywa koszty noclegu, wyżywienia, opieki, szkolenia oraz zakwaterowania koni. Uczestnicy zobowiązani są do pokrycia kosztów dojazdu. 

   

  Zgłoszenia:

  Pierwszeństwo w uczestnictwie mają członkowie Kadry Wojewódzkiej. 

  Zgłoszenia (imię, nazwisko, nr telefonu, nr aktualnej lub ubiegłorocznej licencji, płeć konia) prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. do dnia 20 stycznia 2018r.

  O przyjęciu na szkolenie zawodników spoza Kadry decyduje kolejność przesłania kompletnych zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

   

  Dodatkowe informacje: 

  Paweł Przybyła tel. 601 476 765

   

  Zapraszamy!

  KS: Kursy sędziowskie

  Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Jeździeckiego informuje, że 20.01.2018r w Zbrosławicach odbędzie się kurs licencyjny A. Chętnych prosimy o przesyłanie zgłoszeń do p. Elżbiety Janik na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  KS chce zorganizować kurs podstawowy i licencyjny B w LKJ Solec w Bieruniu w dniach 27-28.01. Prosimy o zgłoszenia na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

  W załączeniu warunki udziału w kursie podstawowym.

   

   

   

   

  Termin ważności badań lekarskich

  Na podstawie pisma przesłanego przez Polski Związek Jeździecki, po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia, informujemy że orzeczenie lekarskie wydawane zawodnikom o stanie ich zdrowia jest ważne przez 6 miesięcy od daty wystawienia dokumentu.

   

  Poniżej prezentujemy pełną informację w tym zakresie otrzymaną przez PZJ z Ministerstwa Zdrowia.

   

   

   

  Zastępcy Koordynatora

  Informujemy, że zostali powołani dwaj zastępcy naszego Koordynatora ds. szkolenia Pawła Przybyły. Są to: 

   

  • Julita Katszelnik
  • Tadeusz Koza

   

  Konsultacje szkoleniowe

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z naszego regionu na konsultacje szkoleniowe, które odbędą się w czasie ferii zimowych, w dniach 27 stycznia - 3 luty 2018, w Żywcu.
  Pierwsze trzy dni szkolenia, w zakresie części ujeżdżeniowej, poprowadzi pan Wacław Pruchniewicz. Kolejne trzy dni, w zakresie części skokowej, poprowadzi pan Tomasz Włodarski.
  Pierwszeństwo w udziale w konsultacjach będą mieli członkowie Kadry Wojweódzkiej.
  Więcej szczegółów podamy wkrótce.

  Szkolenie systemowe

  Przyjmowanie zgłoszeń na nieniejsze szkolenie zostało wstrzymane.

   

  Rada Szkolenia Jeździeckiego Polskiego Związku Jeździeckiego przy współudziale Śląskiego Związku Jeździeckiego organizuje szkolenie systemowe w dniach 8-9 luty 2018 roku w Ośrodku Jeździeckim w Zbrosławicach. 

  Szkolenia są związane z wdrażaniem nowego systemu szkoleniowego.
  Udział jest obligatoryjny dla członków Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, dla członków Wojewódzkich Komisji Egzaminacyjnych, dla Wojewódzkich Koordynatorów Szkolenia Jeździeckiego, dotychczasowych Egzaminatorów na odznaki jeździeckie oraz kandydatów na Egzaminatorów na odznaki jeździeckie oraz kandydatów na Szkoleniowców-Wykładowców PZJ i wszystkich pozostałych szkoleniowców PZJ (patrz: komunikat RSJ na stronie PZJ).

  Szkolenie pozwala na objęcie szkoleniowców PZJ ogłoszoną abolicją (informacje tutaj).
  Szkolenia są otwarte dla szkoleniowców PZJ i mają status Szkolenia Specjalistycznego Licencyjnego.
  Szkolenie jest również otwarte dla wszystkich chętnych, także bez jakichkolwiek uprawnień szkoleniowych, w formie wolnego słuchacza.

  Szkolenie zostanie zakończone egzaminem pozwalającym osobom posiadającym uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej na podniesienie kwalifikacji.

  Wykładowcą będzie pan Hubert Szaszkiewicz.

  Program:
  I dzień (czwartek): godz. 13.00
  II dzień (piątek): godz. 09.00

  Koszt udziału w Szkoleniu:
  Dla szkoleniowców – 180 zł
  Dla wolnych słuchaczy - 100zł

  Płatne na konto wraz ze zgłoszeniem:
  Śląski Związek Jeździecki
  ul. Podmiejska 1
  44-207 Rybnik
  Bank BGŻ konto nr 92 2030 0045 1110 0000 0253 2380

  Dodatkowych informacji udziela pan Paweł Przybyła pod nr tel: 601 476 765.

  Zgłoszenia prosimy nadsyłać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając:
  1. Imię i nazwisko uczestnika
  2. Nr PESEL
  3. Formę uczestnictwa (szkoleniowiec / wolny słuchacz)
  4. W przypadku szkoleniowców: stopień posiadanych uprawnień, numer licencji (Instruktorów Rekreacji PZJ prosimy o zgłoszenie faktu posiadania uprawnień wydanych przez PZJ)
  5. Telefon kontaktowy

  Zapraszamy!!

  Opłaty 2018

  Informujemy, że od dnia 1 stycznia 2018r. będzie obowiązywał nowy cennik opłat na rzecz Śląskiego Związku Jeździeckiego. 

  Jednocześnie, chcąc nieco rozładować natłok zgłoszeń przed samym rozpoczęciem sezonu, zachęcamy do wykupienia przyszłorocznych licencji jeszcze teraz, do końca 2017 roku, wg cennika na rok 2017 (obowiązuje data złożenia kompletu dokumentów)! 

  Jak co roku zawodnicy zostaną wpisani do bazy Artemor po opłaceniu przez ich kluby licencji na 2018 rok. 

   

   

   

   

  Kursy Sędziowskie

  Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Jeździeckiego we współpracy z Zarządem ŚZJ organizują następujące kursy sędziowskie:

  1. Kurs licencyjny w dyscyplinie skoki przez przeszkody
   w dniu 02.12.2017 r. godz. 10.00-16.00,
   prowadzony przez Krzysztofa Niecko,
   cena kursu 100 zł (cena może ulec zmianie w zależności od ilości uczestników).
  2. Kurs licencyjny w dyscyplinie ujeżdżenia
   w dniu 20.01 2018r., godz. 10.00 - 18.00,
   prowadzony przez Wacława Pruchniewicza,
   cena 150 zł (cena może ulec zmianie w zależności od ilości uczestników)
  3. Kurs podstawowy w dyscyplinie skoków
   Czekamy na zgłoszenie się chętnych do udziału co najmniej piętnastu osób, do 15 12.2017 r.
   O terminie i warunkach kursu poinformujemy osobnym komunikatem.

  Ceny kursów nie obejmują opłaty licencyjnej sędziego.

   

  Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie prosimy o zgłoszenia:
  Elżbieta Janik Tel. 505557578 e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

  Komunikat RSJ

  Rada Szkolenia Jeździeckiego uprzejmie prosi o zgłaszanie się do macierzystych WZJ – ów wszystkich jeźdźców posiadających klasę sportową uprawniającą do skorzystania z Ścieżki II- Zawodniczej. Daje ona możliwość zdawania egzaminów: z prowadzenia jazdy oraz teorii wymaganej dla stopnia Instruktora Sportu. Tą drogą chcemy się dowiedzieć o ilości takich zawodników oraz skąd pochodzą aby ułatwić im zdobycie uprawnień bez odbywania uciążliwych i kosztownych podróży.  PRZEWODNICZĄCY RSJ
  Hubert Szaszkiewicz

  KS: Seminarium licencyjne dla Sędziów B

  Szanowni Sędziowie, zapraszamy na seminarium licencyjne w dyscyplinie skoki przez przeszkody. Kurs odbędzie się w Zbrosławicach w dniu 2 grudnia 2017 r.(sobota) od godz. 9.00. Szkolenie poprowadzi Krzysztof Niecko. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  Przypominamy, że licencje wygasają z końcem 2017 r.

  Kolegium Sędziów ma w planie organizacje kursu licencyjnego w ujeżdżeniu w styczniu 2018 r. w Zbrosławicach o czym poinformujemy osobnym komunikatem.

  Kolegium Sędziów ŚlZJ

  Szkolenie systemowe

  Rada Szkolenia Jeździeckiego Polskiego Związku Jeździeckiego przy współudziale Śląskiego Związku Jeździeckiego organizuje szkolenie systemowe w dniach 17 - 18 listopada 2017 roku w Ośrodku Jeździeckim w Zbrosławicach.

  Szkolenia są związane z wdrażaniem nowego systemu szkoleniowego.
  Udział jest obligatoryjny dla członków Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, dla członków Wojewódzkich Komisji Egzaminacyjnych, dla Wojewódzkich Koordynatorów Szkolenia Jeździeckiego, dotychczasowych Egzaminatorów na odznaki jeździeckie oraz kandydatów na Egzaminatorów na odznaki jeździeckie oraz kandydatów na Szkoleniowców-Wykładowców PZJ i wszystkich pozostałych szkoleniowców PZJ (patrz: komunikat RSJ na stronie PZJ).

  Szkolenie pozwala na objęcie szkoleniowców PZJ ogłoszoną abolicją (informacje tutaj).
  Szkolenia są otwarte dla szkoleniowców PZJ i mają status Szkolenia Specjalistycznego Licencyjnego.
  Szkolenie jest również otwarte dla wszystkich chętnych, także bez jakichkolwiek uprawnień szkoleniowych, w formie wolnego słuchacza.

  Szkolenie zostanie zakończone egzaminem pozwalającym osobom posiadającym uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej na podniesienie kwalifikacji.

  Wykładowcą będzie pan Hubert Szaszkiewicz.

  Program:
  I dzień (piątek): godz. 13.00
  II dzień (sobota): godz. 09.00

  Koszt udziału w Szkoleniu:
  Dla szkoleniowców – 180 zł
  Dla wolnych słuchaczy - 100zł

  Płatne na konto wraz ze zgłoszeniem:
  Śląski Związek Jeździecki
  ul. Podmiejska 1
  44-207 Rybnik
  Bank BGŻ konto nr 92 2030 0045 1110 0000 0253 2380

  Dodatkowych informacji udziela pan Paweł Przybyła pod nr tel: 601 476 765.

  Zgłoszenia prosimy nadsyłać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając:
  1. Imię i nazwisko uczestnika
  2. Nr PESEL
  3. Formę uczestnictwa (szkoleniowiec / wolny słuchacz)
  4. W przypadku szkoleniowców: stopień posiadanych uprawnień, numer licencji (Instruktorów Rekreacji PZJ prosimy o zgłoszenie faktu posiadania uprawnień wydanych przez PZJ)
  5. Telefon kontaktowy

  Zapraszamy!!

  II bezpłatne konsultacje szkoleniowe

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza na drugie bezpłatne szkolenie dla śląskich zawodników z jedną z najbardziej znanych trenerek polskiego dresażu p. Anną Piasecką.

  Szkolenie odbędzie się w dniach 27-28 października 2017 w Truskolasach. Priorytetowi na liście zgłoszeń będą młodzicy, juniorzy młodsi oraz juniorzy.

  Koszty uczestnictwa (treningi, boks, nocleg, wyżywienie, opieka) pokrywa ŚZJ. Istnieje możliwość dofinansowania kosztów dojazdu na podstawie wystawionego na Związek rachunku / faktury.
  Ilość miejsc ograniczona.

  Szczegółowych informacji udziela: Katarzyna Suchan tel. 600 730 690
  Termin zgłoszeń: 25 października 2017
  Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  W treści zgłoszenia prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, rok urodzenia, klub, nr licencji, telefon kontaktowy oraz imię i płeć konia.
  Zapraszamy!!

  Podziękowania

  Zarząd ŚZJ pragnie serdecznie podziękować panu Bogdanowi Chrzanowskiemu za wieloletni wkład pracy i zaangażowanie w wypełnianiu obowiązków przewodniczącego WKE.

  W związku ze zmianami wprowadzanymi przez PZJ w systemie szkolenia funkcję Wojewódzkiego Koordynatora Szkolenia Jeździeckiego połączoną z przewodnictwem w WKE przejmie pan Paweł Przybyła.

  Konsultacje szkoleniowe z K. Cygler

  Jeździecki Klub Sportowy Equi Verso serdecznie zaprasza na konsultacje treningowe z Katarzyną Cygler, które odbędą się 21-22.10.2017 r. w Jastrzębiu-Zdroju przy ulicy Bema 98.
  Trening jest dopasowany poziomem do umiejętności jeźdźca i koni.

  NAJWAŻNIEJSZE ELEMENTY SZKOLENIA:
  -prawidłowe dopasowanie sprzętu
  -nauka prawidłowego dosiadu, omówienie poszczególnych części ciała i ich ułożenia oraz działania podczas jazdy
  -praca w 3 podstawowych chodach
  -przejścia,zmiany tempa,zatrzymania- klucz do zebrania i uważności konia
  -praca z koniem z ziemi
  - używanie pomocy jeździeckich- po co? kiedy?jak?
  - oprócz tego zajmiemy się tym wszystkim co dla Was jest istotne i nad czym chcielibyście popracować

  O TRENERZE SŁÓW KILKA
  KATARZYNA CYGLER
  Założycielka i właścicielka Teatru Konnego Cabriola z Warszawy, szkoli koni i jeźdźców do poziomu GP w ujeżdżeniu.

  Koszty:
  Uczestnictwo z własnym koniem - 400 zł (zawodnicy EV 370)
  Wolni słuchacze - 60 zł/ 2 dni (1 dzień 40 zł)
  Serwis kawowy w cenie, obiad płatny we własnym zakresie (catering)

  Zgłoszenia:
  Anna Gotowiecka - 602784804
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc jest ograniczona!
  W przypadku dużego zainteresowania będziemy chcieli aby treningi odbywały się cyklicznie.
  Serdecznie zapraszamy!

  Konkurs na MŚl 2018

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego ogłasza konkurs na organizację przyszłorocznych Mistrzostw Śląska. Prosimy Organizatorów o zapoznanie się ze szczegółami, które znajdują się w załączniku. Oferty w formie pisemnej, na załączonym druku, należy składać do dnia 30.11.2017 na adres siedziby Związku. Zachęcamy do składania ofert!

   

   

   

  Świetny dzień dla Śląskich zawodników!

  Niedziela 1 października była dniem rozgrywania finałów Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu oraz Pucharu Polski w WKKW. W obu imprezach udział brali Śląscy zawodnicy, trzykrotnie stając na podium!

  W juniorskich Mistrzostwach Polski w ujeżdżeniu złoto zdobyła Małgorzata Kowalska (Silesia Dressage Club), która od pierwszego dnia nie oddała prowadzenia!

  W kategorii młodzików Pucharu Polski w WKKW na najwyżym stopniu podium stanęła Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice).
  Drugie miejsce w kategorii juniorów wywalczyła jej siostra Julia Ślązak (także LZJ Drama Zbrosławice). 

  Serdecznie gratulujemy!!!


  Kalendarz zawodów 2018

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego prosi Organizatorów zawodów o przesyłanie wniosków o wpis do kalendarza na 2018 rok do dnia 30.11.2017r. Wnioski prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Pozwoli to na wcześniejsze ustalenie przyszłorocznych terminów i szybszą publikację kalendarza.

   

   

   

  Bezpłatne szkolenie z A. Piasecką

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza na bezpłatne szkolenie dla śląskich zawodników z jedną z najbardziej znanych trenerek polskiego dresażu p. Anną Piasecką.

  Szkolenie odbędzie się w dniach 29-30 września 2017 w Truskolasach. Priorytetowi na liście zgłoszeń będą młodzicy, juniorzy młodsi oraz juniorzy.

  Koszty uczestnictwa za wyjątkiem dojazdu (boks, nocleg, wyżywienie, opieka) pokrywa ŚZJ. Ilość miejsc ograniczona.
  Szczegółowych informacji udziela: Katarzyna Suchan tel. 600 730 690
  Termin zgłoszeń: 21 września 2017
  Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  W treści zgłoszenia prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, rok urodzenia, klub, nr licencji, telefon kontaktowy oraz imię i płeć konia.
  Zapraszamy!!

  Szkolenie RSJ na Pomorzu

  Rada Szkolenia Jeździeckiego Polskiego Związku Jeździeckiego przy współudziale Pomorskiego Związku Jeździeckiego organizuje szkolenie w dniach 10-11 października 2017 roku na terenie Pomorskiego Związku Jeździeckiego w Klubie Jeździeckim Barłomino, ul. Słoneczna 12, 84-242 ( www.barlomino.com).

  Szkolenia są związane z wdrażaniem nowego systemu szkoleniowego.
  Udział jest obligatoryjny dla członków Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, dla członków Wojewódzkich Komisji Egzaminacyjnych, dla Wojewódzkich Koordynatorów Szkolenia Jeździeckiego, dotychczasowych Egzaminatorów na odznaki jeździeckie oraz kandydatów na Egzaminatorów na odznaki jeździeckie oraz kandydatów na Szkoleniowców-Wykładowców PZJ.

  Szkolenia są również otwarte dla szkoleniowców PZJ i mają status Szkolenia Specjalistycznego Licencyjnego.
  Szkolenie jest otwarte również dla wszystkich chętnych, takze bez jakichkolwiek uprawnień szkoleniowych. W tym przypadku również obowiązuje koszt udziału w Szkoleniu podany niżej.

  Wykładowcą jest PAN HUBERT SZASZKIEWICZ
  Program : I dzień : godz. 14.00 II dzień : godz. 09.00
  Koszt udziału w Szkoleniu – 180 zł.

  Zgłoszenia na Szkolenia prosimy nadsyłać w mailu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W mailu zwrotnym zostanie przesłana faktura.Na konto podane na fakturze prosimy dokonać przelewu i w tytule tego przelewu koniecznie należy wpisać numer faktury. Następnie potwierdzenie przelewu (dokument pdf pobrany po dokonaniu przelewu w bankowości on-line lub scan) prosimy przesłać ponownie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Otrzymanie przez biuro PZJ potwierdzenia przelewu będzie oznaczało formalne przyjęcie na Szkolenie.

  Konkurs specjalny podczas MPP

  Komitet Organizacyjny Mistrzostw Polski Południowej informuje, że podczas trwania MPP odbędą się również konkursy zabawowe dla dzieci na kucach "My Little Pony".

  Regulamin:
  - w konkursie specjalnym mogą uczestniczyć dzieci do lat 9-ciu wyłącznie na kucach
  - każde dziecko musi posiadać ubezpieczenia, badania lekarskie wg przepisów PZJ i zgodę rodziców lub opiekunów prawnych
  - każdy kucyk musi posiadać aktualne szczepienia przeciw grypie
  - konkursy w piątek i sobotę będą rozgrywane na zasadzie konkursów 50 cm dokładności, w niedzielę - 60 cm - na zasadzie konkursu zwykłego - o zwycięstwie decyduje suma punktów ze wszystkich trzech przejazdów
  - każde dziecko podczas dekoracji w niedzielę otrzyma nagrodę - dla zwycięzcy derka i puchary za trzy pierwsze miejsca
  - koszt opłaty organizacyjnej dla kucyka wynosi 120 zł koszt boksu wg propozycji

  II bezpłatne konsultacje szkoleniowe

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza na II konsultacje szkoleniowe z p.Małgorzatą Kabała - Jagieluk oraz psychologiem sportu Tomaszem Kaczmarskim.
  Warsztaty odbywać się będą pod tytułem "Dlaczego nie wystarczy powiedzieć: "Pięta w dół"", a skierowane są ponownie do młodzików, juniorów młodszych i juniorów, ich trenerów, szkoleniowców i wszystkich zainteresowanych.


  Pani Małgorzata Kabała- Jagieluk jest cenionym, licencjonowanym trenerem PZJ II klasy w jeździectwie, hipoterapeutą, fizjoterapeutą, terapeutą metody neurofizjologicznej PNF, członkiem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej PZJ, czynnym jeźdźcem z II kl. sportową z ponad 30 letnim doświadczeniem w pracy z końmi.


  „Część praktyczna konsultacji dotyczyć będzie diagnozowania występujących błędów dosiadu oraz sposobów ich rozwiązywania, opierając się na analizie sposobu poruszania się jeźdźca podczas chodu oraz na koniu. Część teoretyczna to przybliżenie podstaw anatomii i biomechaniki ruchu człowieka. Określimy podstawowe błędy w dosiadzie i przyczyny ich powstawania oraz najczęstsze reakcje konia na nie. Serdecznie zapraszam szkoleniowców, jeźdźców wraz z trenerami, oraz wszystkich zainteresowanych tematyką.”
  Małgorzata Kabała- Jagieluk


  Pan Tomasz Kaczmarski ukończył studia psychologiczne na Uniwersytecie Śląskim oraz studia podyplomowe z psychologii sportu na AWF w Warszawie. Od lat współpracuje z zawodnikami różnych dyscyplin sportowych - zarówno zespołowych jak i indywidualnych, w tym z jeźdźcami.


  Konsultacje odbędą się w dniach 29-31 sierpnia w OJ Zbrosławice.
  Uczestnicy: młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy. Pozostałe osoby zainteresowane zapraszamy do uczestnictwa w konsultacjach w formie wolnego słuchacza.
  Koszty uczestnictwa (szkolenie, 2 noclegi, wyżywienie, boks, opiekun; oprócz kosztu dojazdu) dla członków KW okręgu śląskiego i licencjonowanych zawodników okręgu śląskiego (młodzików, juniorów młodszych i juniorów) niebędących w KW ŚZJ pokrywa Śląski Związek Jeździecki.
  Członkowie KW ŚZJ będą priorytetowi na liście zgłoszeń.
  Termin zgłoszeń: 27.08.2017 r.
  Liczba miejsc ograniczona.
  Informacje dodatkowe: Marcin Jońca tel: 607 797 268
  Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, rok urodzenia, klub, nr licencji, telefon kontaktowy oraz imię i płeć konia.  Zapraszamy!

  MŚl w ujeżdżeniu - komunikat

  Komitet Organizacyjny Mistrzostw Śląska w ujeżdżeniu informuje, że ze względu na niewielką ilość zgłoszonych koni, zawody w Zbrosławicach zostaną rozegrane w formie zawodów dwu (2) dniowych tj. sobota i niedziela 26-27.08.2017r. Konkursy rozgrywane będą zgodnie z propozycjami zawodów rozpisanymi w propozycjach dla zawodów 2-dniowych.


  Równocześnie informujemy że Runda IV - juniorzy zostanie rozegrana jako konkursy P-1, P-2, P-3 (zgodnie z nowymi przepisami).
  Zapraszamy!

  Konsultacje szkoleniowe - lista

  Poniżej przedstawiamy listę uczestników zakwalifikowanych na konsultacje szkoleniowe z p. Małgorzatą Kabała - Jagieluk. Dalszych, szczegółowych informacji udziela p. Marcin Jońca pod nr tel. 607 797 268.  1. Julia Gaweł
  2. Larysa Haberstroh
  3. Maria Kaprzyk
  4. Julia Kramarz
  5. Marta Kwiecińska
  6. Oliwia Lentowicz
  7. Wiktoria Loska
  8. Vanessa Martinez
  9. Agata Paczyna
  10. Natalia Pschionko
  11. Monika Respondek
  12. Zuzanna Rogacz
  13. Karolina Ślązak
  14. Magdalena Wojda
  15. Monika Zalega

  Bezpłatne konsultacje szkoleniowe

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza na konsultacje szkoleniowe z p.Małgorzatą Kabała - Jagieluk pod tytułem "Dlaczego nie wystarczy powiedzieć: "Pięta w dół"", które skierowane są do młodzików, juniorów młodszych i juniorów, ich trenerów, szkoleniowców i wszystkich zainteresowanych.


  Pani Małgorzata Kabała- Jagieluk jest cenionym, licencjonowanym trenerem PZJ II klasy w jeździectwie, hipoterapeutą, fizjoterapeutą, terapeutą metody neurofizjologicznej PNF, członkiem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej PZJ, czynnym jeźdźcem z II kl. sportową z ponad 30 letnim doświadczeniem w pracy z końmi.


  „Część praktyczna konsultacji dotyczyć będzie diagnozowania występujących błędów dosiadu oraz sposobów ich rozwiązywania, opierając się na analizie sposobu poruszania się jeźdźca podczas chodu oraz na koniu. Część teoretyczna to przybliżenie podstaw anatomii i biomechaniki ruchu człowieka. Określimy podstawowe błędy w dosiadzie i przyczyny ich powstawania oraz najczęstsze reakcje konia na nie. Serdecznie zapraszam szkoleniowców, jeźdźców wraz z trenerami, oraz wszystkich zainteresowanych tematyką.”
  Małgorzata Kabała- Jagieluk


  Konsultacje odbędą się w dniach 8-10 sierpnia w OJ Zbrosławice.
  Koszty uczestnictwa (szkolenie, 2 noclegi, wyżywienie, boks, opiekun; oprócz kosztu dojazdu) dla członków KW okręgu śląskiego i licencjonowanych zawodników okręgu śląskiego (młodzików, juniorów młodszych i juniorów) niebędących w KW ŚZJ pokrywa Śląski Związek Jeździecki.
  Członkowie KW ŚZJ będą priorytetowi na liście zgłoszeń.
  Termin zgłoszeń: 4.08.2017 r.
  Liczba miejsc ograniczona.
  Informacje dodatkowe: Marcin Jońca tel: 607 797 268
  Zgłoszenia: biuro OJ Zbrosławice tel. 32 233 70 00

  Regulamin Mistrzostw Śląska w skokach

  Zarząd ŚZJ w porozumieniu z Kolegium Sędziów opracował Regulamin rozgrywania Mistrzostw Śląska w skokach przez przeszkody na 2017 rok.
  Przypominamy, że tegoroczne Mistrzostwa odbędą się w dniach 18-20 sierpnia w KJK Romico w Żywcu.
  Propozycje tej imprezy niebawem ukażą się na naszej stronie.