Licencje 2019 i nowe dokumenty

Chąc uniknąć utrudnień i długiego czasu oczekiwania, który zwykle z początkiem roku towarzyszy procesowi wydawania licencji i rejestracji serdecznie zachęcamy do skorzystania z możliwości dokonania tych formalności już teraz na rok 2019.  


Rozwiązanie to jest nie tylko optymalne dla płynności pracy biura, ale przede wszystkim ułatwia zawodnikom spokojne przygotowanie się do zawodów, bez stresu, iż zabraknie czasu przed pierwszym startem w nowym sezonie.

W kwestiach formalnych należy pamiętać, iż każdy wniosek może być rozpatrzony w terminie 7 dni od daty dostarczenia wszystkich prawidłowo wypełnionych dokumentów, co ma duże znaczenie w sytuacjach, gdy dokumenty składane są tuż przed planowanymi zawodami.

Informujemy również, że na wniosek Kolegium Sędziów PZJ Polski Związek Jeździecki wprowadził zapis, iż licencje zawodników na rok 2019 mogą być wystawione wyłącznie po przestawieniu potwierdzenia zawarcia polisy ubezpieczeniowej na cały okres obowiązywania licencji, czyli do 31 grudnia 2019.
Zapis ten ma na celu zwolnienie zawodników z okazywania aktualnej polisy podczas zawodów, gdyż wydana licencja będzie równoznacza z jej posiadaniem na cały okres ważności licencji.
Polisy ubezpieczeniowe można zawierać na okres 12 miesięcy, jednak mogą one być podpisane z 1- 2 miesięcznym wyprzedzeniem (w zależności od firmy ubezpieczeniowej).
Osoby, które posiadają polisy kończące się w trakcie roku 2019 mogą wypowiedzieć u swoich ubezpieczycieli aktualną polisę (na podobnych zasadach jak polisy OC w przypadku sprzedaży) i zawrzeć je ponownie od 1 stycznia do 31 grudnia lub przedłużyć czas trwania umowy do końca 2019 roku.
Podobna procedura obowiązywać będzie w następnych latach.

 

 

Przesyłając dokumenty bardzo prosimy zwrócić uwagę na fakt, że Zarząd ŚZJ wprowadził nowe druki rejestracyjne i licencyje. Oprócz nich, należy także przesłać Oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych - odpowiednio dla osoby pełnoletniej lub niepełnoletniej. Szczegółowe informacje o wymaganych dokumentach i same druki znajdują się zawsze w dziale "Licencje". 

 

Jeszcze raz serdecznie zachęcamy do skrzystania z przedstawionej możliwości.

Szkolenie z mistrzem kowalstwa

Śląski Związek Jeździecki zaprasza podkuwaczy, a także wszystkich zainteresowanych którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu pielęgnacji, podkuwnictwa oraz korekcji wad postawy. 

 

Zajęcia poprowadzi mistrz kowalstwa Józef Antczak, który zawód kowala - podkuwacza wykonuje od ponad 30 lat. W 1996 roku współpracował z Kadrą Olimpijską, obejmując kompleksową opieką konie startujące podczas IO w Atlancie. W ostatnich latach organizuje i prowadzi kursy z zakresu podkuwania i pielęgnacji kopyt koni. 

 

Termin: 1-2 grudnia 2018, w godzinach 10.00 - 18.00 (sobota) i 10.00 - 14.00 (niedziela).

Miejsce: Restauracja "Pod Platanami", Wilkowice

Koszt: 150zł / 2 dni szkolenia

 

Płatności prosimy dokonywać na konto ŚZJ tytułem "Szkolenie z J. Antczakiem, imię i nazwisko uczestnika". 

 

Dane do przelewu:
Śląski Związek Jeździecki
ul. Podmiejska 1
44-207 Rybnik

Bank BGŻ S.A.
92 2030 0045 1110 0000 0253 2380

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 28.11.2018r.

Szczegółowych informacji udziela p. Paweł Przybyła pod nr tel. 601 476 765.

 

 

Informacje dla Organizatorów

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego informuje, że zmieniła się osoba odpowiedzialna za zatwierdzanie propozycji zawodów. Prosimy o przesyłanie pliku do akceptacji wraz z potwierdzeniem dokonania opłaty za wpis do kalendarza do:

 

 • Marcina Jońcy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
  lub
 • Marka Szwedy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Przypominamy o terminie zgłoszeń wpisu do kalendarza imprez na 2019, który mija 30 listopada 2018r. 

 

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z uchwałą Zarządu z dn. 18.10.2018r. Organizatorzy, którzy będą mieli zaległości finansowe związane z wpisami do kalendarza lub z tutyłu Funduszu Nagród za 2018 rok, nie będą mogli wykupić licencji klubowych na rok 2019 ani ubiegać się o wpisy do kalendarza na rok 2019. 

 

 

Konkurs na organizację MŚl 2019

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego ogłasza konkurs na organizację przyszłorocznych Mistrzostw Śląska. Prosimy Organizatorów o zapoznanie się ze szczegółami, które znajdują się w załączniku. Oferty w formie pisemnej, na załączonym druku, należy składać do dnia 30.11.2018 na adres siedziby Związku. Zachęcamy do składania ofert!

 

 

 

Kalendarz zawodów 2019

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego prosi Organizatorów zawodów o przesyłanie wniosków o wpis do kalendarza na 2019 rok do dnia 30.11.2018r. Wnioski prosimy przesyłać na adresy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozwoli to na wcześniejsze ustalenie przyszłorocznych terminów i szybszą publikację kalendarza.

 

 

 

Konsultacje szkoleniowe w ujeżdżeniu

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza na szkolenie dla zawodników (SLA) z panią Anną Piasecką.

 

Szkolenie odbędzie się w dniach 13-14 października 2018 w Truskolasach. Priorytetowi na liście przyjętych zgłoszeń będą młodzicy, juniorzy młodsi oraz juniorzy.

 

Koszty uczestnictwa (szkolenie, boks, nocleg, wyżywienie, opieka) pokrywa ŚZJ. Ilość miejsc ograniczona.

 

Szczegółowych informacji udziela: Katarzyna Suchan tel. 600 730 690
Termin zgłoszeń: 11 października 2018 r.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
W treści zgłoszenia prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, rok urodzenia, klub, nr licencji, telefon kontaktowy oraz imię i płeć konia.
Zapraszamy!!!

Spotkanie olimpijczyków

Zachęcamy do zapoznania się z plakatem i informacjami dotyczącymi planowanego na 6 października spotkania z Olimpijczykami jeździeckimi.

Ranking

Ranking śląskich zawodników w konkurencji ujeżdżenia za 2017 rok został podliczony, więc znane są już nazwiska zwycięzców. Serdecznie gratulujemy!
Z gratulacjami, nagrodami i trofeami oraz wyrazami ekspiacji, bezpośrednio do triumfatorów tego zestawienia uda się osobiście V-ce Prezes ds. sportu Marcin Jońca, by uhonorowaniu stała się zadość.

Regulamin Zawodów Towarzyskich

Zgodnie z uchwałą Walnego Zjazdu Delegatów PZJ przekazującą wszelkie regulacje dotyczące Zawodów Towarzyskich w ręce WZJ przedstawiamy Regulamin rozgrywania Zawodów Towarzyskich.

 

Przypominamy także o przyjętej przez ŚZJ definicji zawodnika - amatora o brzmieniu: "za zawodnika – amatora uznaje się zawodnika, który nie posiada i nigdy w karierze nie posiadał uprawnień III lub wyższego stopnia".


Oznacza to, że do startu w konkursach towarzyskich uprawnieni są wszyscy zawodnicy niezarejestrowani i zarejestrowani w WZJ lub PZJ, z aktualną licencją na dany rok lub bez niej, o ile nie posiadali w swojej karierze uprawnień do startów w konkursach klasy P i wyżej. Pozostali zawodnicy mogą wziąć w nich udział treningowo, co powinno być zaznaczone przy zgłoszeniach.

Kurs instruktora sportu

W związku z rozpoczętym przez Radę Szkolenia Jeździeckiego PZJ procesem organizacji planowanego na jesieni 2018 roku kursu i egzaminu na stopień Instruktora Sportu PZJ, prosimy o przesyłanie wstępnych zgłoszeń, w celu określenia zapotrzebowania na udział w/w kursie oraz ustalenia najdogodniejszej lokacji do jego przeprowadzenia.

Bezpłatne szkolenie dla młodzieży

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza śląskich, licencjonowanych zawodników - juniorów i juniorów młodszych - do udziału w konsultacjach szkoleniowych, które odbędą się w dniach 7-10 sierpnia 2018 w KJK Romico w Żywcu. Szkolenie poprowadzi Maciej Wojciechowski.

 

Konsultacje rozpoczną się kolacją i wykładem dnia 7 sierpnia, a zakończą obiadem w dniu 10 sierpnia.

 

Koszty:

Zarząd informuje, że pokrywa koszty noclegu, wyżywienia, opieki, szkolenia oraz zakwaterowania koni (wraz z sianem i owsem). Uczestnicy zobowiązani są do pokrycia kosztów dojazdu.

 

Zgłoszenia:

Pierwszeństwo w uczestnictwie mają członkowie Kadry Wojewódzkiej. 

Zgłoszenia (imię, nazwisko, wiek, klub, nr telefonu, płeć konia) prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 5 sierpnia 2018r. O przyjęciu na szkolenie zawodników spoza Kadry decyduje kolejność przesłania kompletnych zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

 

Dodatkowe informacje:

Paweł Przybyła tel. 601 476 765

 

Zapraszamy!

Zakwalifikowani do Finału OOM

Ośmiu zawodników ze śląska zakwalifikowało się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w lipcu w Strzegomiu. Są to:

Ujeżdżenie

Duże konie
1. Lena Czekańska - LKJ Ochaby
2. Maciej Wiórek - Silesia Dressage Club
3. Magdalena Doniec - JKS Cwał Truskolasy
Rezerwowi:
R1. Larysa Haberstroh - KJ Zbrosławice
R2. Laura Mazurek - JKS Cwał Truskolasy
R4. Agnieszka Żokowska - LZJ Drama Zbrosławice

Kuce
1. Oliwia Stolarska - Katowicki KJ
Rezerwowi:
R1. Nadia Cinal - BPK

Skoki przez przeszkody
Duże konie
1. Oliwer Bule - SKJ Preria Wilkowice
2. Katarzyna Gola - KJ Trachy Sośnicowice
3. Kaja Langer - KJK Romico Żywiec
Rezerwowi:
R1. Oliwia Kosmol - SKJ Preria Wilkowice
R5. Amanda Kolińska - KJ Trachy Sośnicowice

Kuce:
1. Milena Płaza - KJ Apollo Borowe
Rezerwowi:
R1. Magdalena Wojda - LKJ Ochaby
R2. Otylia Barczyk - KJ Profit Orzesze
R5. Emilia Szojda - KJ Profit Orzesze

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

 

Zwrot za eliminacje OOM

W związku z decyzją Zarządu ŚZJ o sfinansowaniu udziału w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży śląskim zawodnikom, którzy je ukończą informujemy, że wszelkie należności zostały już uregulowane. Niebawem powinni Państwo otrzymać od organizatora zwrot wpłaconych środków.

Bezpłatne szkolenie dla młodzieży

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza śląskich, licencjonowanych zawodników - juniorów i juniorów młodszych - do udziału w konsultacjach szkoleniowych, które odbędą się w dniach 29 czerwca - 6 lipca 2018 w KJK Romico w Żywcu.

 

Szkolenie rozpocznie się kolacją dnia 29 czerwca, a zakończy obiadem w dniu 6 lipca.

Część skokową poprowadzi p. Tadeusz Koza.

 

Koszty:
Zarząd informuje, że pokrywa koszty noclegu, wyżywienia, opieki, szkolenia oraz zakwaterowania koni (wraz z sianem i owsem).
Uczestnicy zobowiązani są do pokrycia kosztów dojazdu.

 

Zgłoszenia:
Pierwszeństwo w uczestnictwie mają członkowie Kadry Wojewódzkiej oraz uczestnicy eliminacji OOM.

 

Zgłoszenia (imię, nazwisko, nr telefonu, nr aktualnej licencji, płeć konia) prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do dnia 22 czerwca 2018r.


O przyjęciu na szkolenie zawodników spoza Kadry decyduje kolejność przesłania kompletnych zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

 

Dodatkowe informacje:
Paweł Przybyła tel. 601 476 765

 

Zapraszamy!

Kurs instruktorów rekreacji ruchowej

Zdobądź zawód jeszcze przed wakacjami. Zapraszamy do Zbrosławic na kurs instruktorów rekreacji ze specjalnością jazda konna w dniach 18-31.05.2018. Wymagania: chętni musza posiadać wykształcenie średnie (oczywiście tegoroczni maturzyści już je posiadają) i umiejętności jeździeckie na poziomie srebrnej odznaki. Osoby posiadające srebrną odznakę są zwolnione z egzaminu wstępnego. Pozostali mogą się umówić na egzamin indywidualnie. Szczegóły na stronie www.zbroslawice.info.pl 

Szkolenie z Karin Blignault

Od 1 do 3 czerwca 2018 roku w Ośrodku Jeździeckim Zbrosławice odbędzie się wyjątkowe szkolenie jeździeckie.
Poprowadzi je ceniona na świecie trenerka z Republiki Południowej Afryki - Karin Blignault. W Polsce dostępna jest jej książka "Biomechanika ruchu konia dla jeźdźców. Klucz do jazdy w równowadze" (wyd. Świadome Jeździectwo).

 

Karin Blignault prowadzi szkolenia ujeżdżeniowe na całym świecie. Opracowała bardzo skuteczną, bo uwzględniającą zasady biomechaniki i behawioryzmu, metodę nauczania jazdy konnej. Jest to logiczny system, złożony z prostych elementów, umożliwiający nauczenie konia dowolnej figury ujeżdżeniowej w krótkim czasie. Jego fundamentem są cztery podstawowe elementy, na których opierają się wszystkie inne ruchy ujeżdżeniowe aż do poziomu Grand Prix. Po opanowaniu podstawowych ćwiczeń wszystkie elementy jazdy konnej stają się łatwe, logiczne i zrozumiałe dla jeźdźca i konia. Dzięki temu proces uczenia skraca się o lata!

 

Zapraszamy jeźdźców na każdym poziomie zaawansowania; tych wszystkich, którzy w jeździe konnej pragną osiągnąć harmonię i lekkość.Szkolenie będzie trwało 3 dni, podczas których 7-8 przyjętych par jeździeckich odbędzie codziennie indywidualne treningi dostępne dla publiczności (słuchaczy). Szkolenie będzie tłumaczone na język polski, a pierwszego dnia rozpocznie się wykładem Karin Blignault.Więcej na temat metod pracy trenerki oraz o samym szkoleniu i zapisach można przeczytać na stronach organizatorów: www.equinepoland.pl  oraz www.swiadomejezdziectwo.pl  oraz w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/931463597029017/ 

Zapisy i informacje również telefonicznie: Paulina Dudek tel. 696 85 44 99

 

 

Przerwa w pracy biura

Informujemy, że w dniach 7 - 13 maja biuro Związku będzie nieczynne. Wszystkie kompletne wnioski nadesłane do dnia 3 maja (czwartek) zostaną wydane do 5 maja, pozostałe będą rozpotrywane dopiero 14 maja.

Przypominamy, że potwierdzeniem wydania licencji jest wpis do bazy Artemor www.artemor.pzj.pl  oraz informacja zwrotna z naszego biura zawierająca numer licencji.

 

Szczegóły dotyczące wymaganych załączników do składanych wniosków znajdują się w dziale Rejestracja, a dodatkowa instrukcja w artykule "Rejestracje i licencje".

Komunikat KO Romico Winter Cup

Z uwagi na małą ilość zgłoszeń i brak zgłoszeń do niektórych kategorii jesteśmy zmuszeni przenieść Finał RWT na termin 05 – 06.05.2018, a w terminie 14 – 15.04 zostaną rozegrane ZRiT. W związku z powyższym pula nagród zostanie przeniesiona na zawody majowe.

Wesołych Świąt!

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego wraz z Komisjami i Kolegium Sędziów życzy wszystkim spokojnej, radosnej i słonecznej Wielkanocy. Wesołego Alleluja!

Wręczenie nagród

Serdecznie zapraszamy na ceremonię wręczenia nagród dla najelpszych śląskich zawodników w skokach przez przeszkody, WKKW i sportowych rajdach konnych oraz wręczenie nominacji do Kadry Wojewódzkiej, które odbędzie się w niedzielę, 8 kwietnia, w OJ Zbrosławice.

Rejestracje i licencje

Szanowni Państwo,
w celu usprawnienia pracy biura i szybszego przeprowadzania pracesu rejestracji i licencji zawodników i koni uprzejmie prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami. 

 

Proszę pamiętać, że proces rejestracji (zawodników i koni) jest jednorazowy - jeśli byli już Państwo zarejestrowani, prosimy o przesyłanie dokumentów do licencji (druk rejestracyjny jest nie potrzebny). Jeśli Państwa konie były już rejestrowane, prosimy o przesyłanie numeru paszportu (w celu identyfikacji) oraz potwierdzenia przelewu - strony z paszportu oraz wnioski rejestracyjne nie są już potrzebne. 

Szczegółowy wykaz dokumentów znajduje się na naszej stronie w menu Rejestracja.

 

Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że opłata rejestracyjna nie zawiera opłaty za licencję. Są to osobne kwoty, przedstawione w cenniku opłat. 

 

Bardzo prosimy o przesyłanie kompletu dokumentów w jednej wiadomości. Przeszukiwanie kilku wiadomości w celu skompletowania danych dla jednej osoby znacząco wydłuża czas przyznania licencji. 

 

Przypominamy też, że badania lekarsie ważne są przez 6 miesięcy od daty wystawienia, a czas przyznania licencji może wynieść do 7 dni od daty dostarczenia kompletu czytelnych dokumentów.  

 

Szkolenie z H. Szaszkiewiczem

Zapraszamy na szkolenie licencyjno - abolicyjne, które odbędzie się w dniach 14-15 marca 2018r w Ośrodku Jeździeckim w Zbrosławicach. 

 

Szkolenie poprowadzą p. Maciej Wojciechowski oraz p. Hubert Szaszkiewicz. 

 

Tematami szkolenia będą:

- praca na drągach

- formowanie poprawnego dosiadu

- praca w dystansie

- doprowadzenie konia do przeszkody

 

Szkolenie ma status szkolenia licencyjno - abolicyjnego. 

 

Szkolenie rozpocznie się w środę, 14 marca o godz. 12.00, a w czwartek 15 marca o godz. 9.00.

Koszt: 180zł. 

 

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając:

- imię i nazwisko uczestnika

- posiadane uprawnienia szkoleniowe

- nr PESEL

- nr telefonu

- potwierdzenie dokonania przelewu na rachunek ŚZJ 

 

Śląski Związek Jeździecki
ul. Podmiejska 1
44-207 Rybnik
Bank BGŻ S.A. konto nr 92 2030 0045 1110 0000 0253 2380

Walne Zebranie Członków

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego serdecznie zaprasza i uprzejmie zawiadoamia, że w dniu 16 marca 2018r., o godz. 18.00 (I termin), 18.30 (II termin) w Zbrosławicach przy ul. Oświęcimskiej 2a (sala CUP przy Urzędzie Gminy), odbędzie się Walne Zebranie sprawozdawcze Delegatów wszystkich klubów – członków Śląskiego Związku Jeździeckiego.  

 

Planowany porządek zebrania sprawozdawczego: 

1. Przywitanie przybyłych i otwarcie obrad.

2. Wybór przewodniczącego zebrania , komisji skrutacyjnej oraz komisji uchwał i wniosków.

3. Sprawozdanie Zarządu za rok 2017 w zakresie organizacyjnym, sportowym i finansowym.

4. Sprawozdanie Komisji rewizyjnej.

5. Sprawozdanie Kolegium Sędziów.

6. Sprawozdanie Komisji prawa i dyscypliny.

7. Dyskusja nad sprawozdaniami.

8. Głosowanie nad przyjęciem poszczególnych sprawozdań.

9. Przedstawienie propozycji zmian w Statucie ŚZJ w zakresie ordynacji wyborczej.

10. Głosowanie nad zmianą Statutu ŚZJ w zakresie ordynacji wyborczej.

11. Dofinansowanie sportu dzieci i młodzieży w roku 2018.

12. Informacja o kalendarzu imprez ŚZJ w 2018 roku. 

13. Sprawy różne. 

  

Przedstawiciele klubów/sekcji powinni posiadać pisemne pełnomocnictwo Zarządu klubu/sekcji do reprezentowania go na Walnym Zebraniu Delegatów. 

 

 

Załączniki:

 

 

 

Zmiana terminu zawodów

Ze względu na zapowiadaną na przyszły tygodzień falę mrozów, HZR + HPŚl. w ujeżdżeniu w Zbrosławicach zostają przeniesione na 17-18.03.2018.

Szkolenie z T. Kleinem

KJK Romico zaprasza na konsultacje szkoleniowe z Tomaszem Klein, które odbędą się w dniach 15-18.03.2018r.

Tomasz Klein to utytułowany Polski zawodnik i trener, zwycięzca wielu konkursów Grand Prix, Mistrzostw Polski Młodych Koni, wielokrotny reprezentant Kadry Narodowej, rekordzista Polski w skoku przez przeszkodę. Odnoszący sukcesy w pracy z młodzieżą, poparte wieloma medalami podopiecznych w Mistrzostwach Polski Dzieci, Juniorów i Młodych Jeźdźców. Doświadczenie zdobyte w ciągu przeszło 40 lat pracy z końmi, podczas setek startów na największych zawodach w Polsce i w Europie.

KONSULTACJE SZKOLENIOWE
- Kompleksowy, nowoczesny system szkolenia jeźdźców w kategorii skoków przez przeszkody - zadaniowe podejście do treningów skokowych i ujeżdżeniowych
- Wprowadzenie elementów parkuru.
- Weryfikacja pracy wykonanej przez dwa dni treningu zakończona przejazdem parkuru i analizą z trenerem w czasie rzeczywistym.
- KAŻDY Z UCZESTNIKÓW OTRZYMA INDYWIDUALNY MIESIĘCZNY PLAN TRENINGOWY,
- 3 dni coachingu jeździeckiego, w skład którego wchodzi: KIERUNEK ROZWOJU ZAWODNIKA obejmujący: plan treningowy, plan startów, konsultacje w zakresie zakupu koni i sprzętu. - Analiza video zawodów Światowego Top.
- Grupy 2 – 3 osobowe.
- 3 dni szkolenia/treningu psychomotorycznego pod okiem Łukasza Mika : treningi wprowadzające elementy koncentracji i równowagi – opcja do wyboru.

To wszystko dla WAS na wyciągnięcie ręki!
Zapraszam – Tomasz Klein

Orientacyjny program konsultacji:
Czwartek 15.03
14:00-19:00 - przyjazd
19:00-20:00 - spotkanie organizacyjne - podział na grupy
20:00-21:00 - przygotowanie parkuru

Piątek 16.03
8:00-9:30 - 1 grupa
9:30-11:00 - 2 grupa
11:00-12:30 - 3 grupa
12:30-13:30 – PRZERWA OBIADOWA
13:30-15:00 – 4 grupa
15:00-16:30 - 5 grupa
16:30-18:00 - 6 grupa
TRENING Z TRENEREM PSYCHOMOTORYCZNYM ODBYWA SIĘ W PODGRUPACH USTALONYCH W PIĄTEK
20:00-22:00 – COACHING JEŹDZIECKI

Sobota 17.03
8:00-9:30 - 1 grupa
9:30-11:00 - 2 grupa
11:00-12:30 - 3 grupa
12:30-13:30 – PRZERWA OBIADOWA
13:30-15:00 – 4 grupa
15:00-16:30 - 5 grupa
16:30-18:00 - 6 grupa
TRENING Z TRENEREM PSYCHOMOTORYCZNYM ODBYWA SIĘ W PODGRUPACH USTALONYCH W PIĄTEK
20:00-22:00 – COACHING JEŹDZIECKI

Niedziela 18.03.
7:00-8:00 COACHING JEŹDZIECKI
8:30-10:00 - 1 grupa
10:00-11:30 - 2 grupa
11:30-13:00 - 3 grupa
13:00-14:00 – PRZERWA OBIADOWA
14:30-16:00 – 4 grupa
16:00-17:30 - 5 grupa
17:30-19:00 - 6 grupa
TRENING Z TRENEREM PSYCHOMOTORYCZNYM ODBYWA SIĘ W PODGRUPACH USTALONYCH W PIĄTEK

KOSZTY KONSULTACJI: 3 dni konsultacji z boksem i cateringiem i zakwaterowaniem: 1080 zł
3 dni konsultacji z boksem, cateringiem, zakwaterowaniem i treningiem psychomotorycznym: 1280 zł

REZERWACJA: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Dodatkowe informacje: Adrianna Krzanowska tel. 600 200 400

Nowy Regulamin Odznak

W związku z wprowadzeniem przez PZJ zmian do systemu odznak jeździeckich prezentujemy poniżej pismo przewodnie do odświeżonej wersji Regulaminu oraz sam Regulamin. Przypominamy, że nowe regulacje wchodzą w życie 15 lutego 2018r.

 

Oddajemy do Państwa rąk odświeżony Regulamin Odznak Jeździeckich PZJ.

Po wielu latach funkcjonowania Systemu Odznak Jeździeckich, Systemu który w naszym odczuciu sprawdził się jako narzędzie szkoleniowe oraz stopniujące umiejętności jeździeckie, chcemy dostosować jego dalsze funkcjonowanie do sugestii płynących ze strony środowiska jeździeckiego.

Nowy Regulamin zawiera parę większych i mniejszych zmian, do tych najbardziej istotnych należą:

 • zezwala się na skład Komisji Egzaminacyjnej zatwierdzonej przez WKE, składającej się z dwóch członków będących osobami spokrewnionymi czy stacjonujących w jednym ośrodku. Zaleca się jednak rotację egzaminujących i korzystanie z osób uprawnionych do egzaminowania stacjonujących w innych ośrodkach jeździeckich, aby zachować jak najwyższą jakość i wiarygodność przeprowadzanych egzaminów.
 • obniża się wiek osób starających się o brązową odznakę do lat 7, dla odznaki srebrnej wiek minimalny pozostaje 8 lat, dla odznaki złotej wiek minimalny 14 lat ( wg. rocznika ).
 • podczas egzaminu praktycznego w części skokowej zlikwidowana została linia obowiązkowego zatrzymania, umiejętność panowania nad koniem zostaje oceniona na podstawie czworoboku oraz podczas części skokowej i jest jednym z ważniejszych kryteriów oceny. Egzaminator może również zawsze wydać polecenie, by zdający zatrzymał konia w określonym miejscu w trakcie próby skokowej.
 • zmiana w zakresie przeprowadzania egzaminu teoretycznego - odejście od przepytywania z szerokiego zakresu podanych zestawów pytań. W każdej z odznak egzamin teoretyczny ma charakter rozmowy, podczas której egzaminujący ocenia czy egzaminowany posiada wiedzę z zakresu wiedzy podanego w regulaminie danej odznaki. Lista pytań pozostaje oczywiście nadal dostępna więc egzaminatorzy mogą z niej korzystać, a młodsi jeźdźcy posiłkować się nią podczas nauki. Istotą jest jednak elastyczność i umiejętność dyskusji na temat wskazany w zakresie danej oznaki, nie zaś pamięciowe opanowanie haseł w formie – pytanie – odpowiedź. Lista przykładowych pytań będzie w najbliższym czasie zaktualizowana, aby podkreślić kierunek zmian i by była bardziej dostosowana do potrzeb zdających.
 • zniesiony zostaje okres karencji między kolejnymi egzaminami, zdający może podchodzić do kolejnego egzaminu właściwie w najbliższym możliwym terminie.
 • dopuszczone zostały inne niż zwykłe kiełzna wędzidłowe. W ocenie egzaminatora pozostaje jednak decyzja, czy stosowane kiełzno nie jest zbyt mocne dla konia i może zawsze poprosić o zmianę na zwykłe, jeśli widzi, że umiejętności jeźdźca są niedostosowane do używanego kiełzna. Na decyzję te wpłynęła ocena wieloletnich doświadczeń płynących z obserwacji zwłaszcza dzieci jeżdżących na kuchach, które bardzo często posiłkują się innymi niż zwykłe typami kiełzna.

 

 

Sam schemat odbywania się egzaminów nie ulega zmianom i odbywa się w następującej kolejności:

Egzamin z opieki stajennej zgodnie z zagadnieniami dla danej odznaki, zawartymi w Regulaminie. Przypominamy, że nadal zwolnieni z tego egzaminu są uczestnicy posiadający odznakę „ Jeżdżę Konno” lub certyfikat wystawiony przez szkoleniowca z aktualną licencją PZJ. Warto, aby ośrodki zachęcały do zdawania na tę pierwszą odznakę jeździecką – „Jeżdżę Konno, która w naturalny sposób wprowadza zwłaszcza najmłodszych w system podnoszenia kwalifikacji jeździeckich.

Egzamin praktyczny:
- część ujeżdżeniowa – prawidłowe przejechanie programu dotyczącego danej odznaki. Osoby które zaliczyły pozytywnie część ujeżdżeniową dopuszczone są do części skokowej.

- część skokowa – prawidłowe, zgodne z założeniami podanymi w Regulaminie, dotyczącymi danej odznaki, pokonanie parkuru.

Egzamin teoretyczny:
Do egzaminu teoretycznego mogą podejść osoby które nie zaliczyły części praktycznej. Egzamin teoretyczny polega na przeprowadzeniu rozmowy, podczas której egzaminujący ocenia czy osoba zdająca posiada wiedzę zgodnie z założeniami danej odznaki.

Wszelkie poruszane zagadnienia muszą mieć swoje źródło w bibliografiipodanej w Regulaminie.

Zakładamy, że etap odznaki brązowej jest wprowadzeniem do trójszczeblowej gradacji i ma być zachętą do dalszego rozwijania się. Pytania zadawane przez egzaminatora powinny więc być przyjazne i dostosowane również do wieku uczestników.

Zachęcamy do zapoznania się z nowym Regulaminem, jednocześnie mając nadzieję, że zmiany w nim zawarte przyczynią się do dalszego rozwoju Systemu Odznak Jeździeckich, czyniąc sam egzamin bardziej przystępnym i przyjaznym.REGULAMIN ODZNAK JEŹDZIECKICH POLSKIEGO ZWIĄZKU JEŹDZIECKIEGO  DYSCYPLINY OLIMPIJSKIE

Przełożone szkolenie systemowe

W związku z reorganizacją systemu szkoleniowego przez PZJ, informujemy że zmianie ulegnie termin planowanego na 8-9.02.2018 szkolenia systemowego. Nowy termin i wszelkie informacje o ewentualnych zmianach podamy w przeciągu 2-3 tygodni, odrębnym komunikatem.

KS: Prośba do Organizatorów

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Jeździeckiego zwraca się z prośbą do organizatorów zawodów organizowanych na terenie naszego WZJ o nadsyłanie propozycji obsad sędziowskich zawodów Regionalnych i Towarzyskich.

Przypominamy, że ZR sędziuje czteroosobowa komisja w tym trzy osoby z licencją II lub I klasy, ZT trzyosobowa komisja w tym jedna z II lub I licencją, sędziowie muszą znajdować się na liście sędziów PZJ.

Przypominamy również, że wyznaczanie sędziego WZJ leży w gestii KS co nie znaczy, że Państwa sugestie nie będą brane pod uwagę.

Propozycje obsad prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20 lutego 2018 r.

Kursy Sędziowskie B

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Jeździeckiego informuje, że kurs podstawowy B odbędzie się w dniach 09-10.02. 2018 r. w siedzibie klubu LKJ Solec w Bieruniu.
Cena kursu 150 – 200 zł w zależności od ilości zgłoszonych uczestników.
Program kursu:
piątek 09.02 godz. 15.00 – 20.00
sobota 10.02 godz. 10.00 - 18.00

 

Kurs Licencyjny B odbędzie się w siedzibie LKJ Solec Bieruń w dniu 11. 02 w godzinach 10.00 – 17.00.
Cena kursu 150 zł. (jw.)
Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w kursach prosimy o zgłoszenia na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 06.02.2018 r.
W załączeniu program kursu podstawowego.

 

KS: Zmiana terminu kursu

Kolegium Sędziów informuje, że zmianie uległ termin kursu podstawowego i licencyjnego w skokach przez przeszkody. Obędzie się on w dniach 10-11 luty. Więcej szczegółów podamy niebawem. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 5 lutego, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

W załączeniu warunki udziału w kursie podstawowym.

 

 

 

Informacja dla Organizatorów zawodów

Informujemy, że od tego roku ulegają zmianie zasady akceptowania przez ŚZJ propozycji zawodów. Oprócz merytorycznej zgodności z przepisami weryfikowane będą także wszelkie zaległości Organizatora względem ŚZJ za wpis do kalendarza oraz za Fundusz Nagród ŚZJ. Prosimy Organizatorów o przesyłanie wraz z propozycjami zawodów potwierdzenia przelewu za wpis do kalendarza imprezy, której propozycje dotyczą. 

Tylko propozycje zgodne z przepisami, zgłaszane przez Organizatorów którzy nie mają zaległości finansowych względem ŚZJ będą akceptowane i publikowane na naszej stronie. 

 

Przypominamy, że za akceptację propozycji odpowiadają: Marcin Jońca Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  oraz Tadeusz Koza Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zmiany w wymaganych dokumentach

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego informuje, że podjął decyzję o odstąpieniu od wymagania dodatkowego dokumentu zawierającego zgodę rodziców / opiekunów prawnych dla niepełnoletnich zawodników na starty w zawodach, w celu wydania licencji rocznej. 

 

Zatem od tego roku, dokumenty potrzebne do wydania licencji rocznej dla wszystkich zawodników obejmują:

1. Wniosek o wydanie licencji (w przypadku osób niepełnoletnich podpisany przez rodzica / opiekuna prawnego).

2. Zaświadczenie lekarskie (o ważności badań pisaliśmy tutaj).

3. Ubezpieczenie NNW.

4. Potwierdzenie dokonania opłaty.

 

Przypominamy, że licencje wydawane są w ciągu 7 dni od daty złożenia kompletu dokumentów. Sugerujemy przesyłanie ich drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W odpowiedzi otrzymają Państwo numer licencji lub informację o ewentualnych brakach, a sama licencja będzie widoczna w systemie Artemor pod adresem.http://www.artemor.pzj.pl.

 

Kadra Wojewódzka 2018

Na podstawie rankingów Śląskiego i Polskiego Związku Jeździeckiego za 2017 rok, Zarząd ŚZJ powołuje do Kadry Wojewódzkiej następujących zawodników:


KW Młodzików 2018:

 • Kolińska Amanda
 • Kułaga Aleksandra
 • Płaza Milena
 • Stolarska Oliwia
 • Szojda Emilia

KW Juniorów Młodszych 2018:

 • Bromboszcz Maja 
 • Gola Katarzyna
 • Janus Sonia 
 • Jarocka Zuzanna
 • Korek Dorota
 • Kosmol Oliwia 
 • Ślązak Karolina
 • Wiórek Maciej

KW Juniorów 2018:

 • Dratwińska Emilia
 • Gawałek Julia
 • Janota Dawid
 • Klich Maja
 • Kowalska Małgorzata
 • Alicja Pachulska
 • Ksiądz Patrycja
 • Kułaga Karolina
 • Orszulak Julia
 • Pietryszyn Aleksandra

Serdecznie gratulujemy!

 

Bezpłatne szkolenie dla młodzieży

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza śląskich, licencjonowanych zawodników - juniorów i juniorów młodszych - do udziału w konsultacjach szkoleniowych, które odbędą się w dniach 27 stycznia - 3 luty 2018 w KJK Romico w Żywcu. 

 

Program:

27.01 - przyjazd, kolacja

28, 29, 30 stycznia - zajęcia z p. Wacławem Pruchniewiczem

31 stycznia, 1 i 2 luty - zajęcia z p. Tomaszem Włodarskim

3 stycznia - śniadanie, wyjazd

 

Koszty:

Zarząd informuje, że pokrywa koszty noclegu, wyżywienia, opieki, szkolenia oraz zakwaterowania koni. Uczestnicy zobowiązani są do pokrycia kosztów dojazdu. 

 

Zgłoszenia:

Pierwszeństwo w uczestnictwie mają członkowie Kadry Wojewódzkiej. 

Zgłoszenia (imię, nazwisko, nr telefonu, nr aktualnej lub ubiegłorocznej licencji, płeć konia) prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. do dnia 20 stycznia 2018r.

O przyjęciu na szkolenie zawodników spoza Kadry decyduje kolejność przesłania kompletnych zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

 

Dodatkowe informacje: 

Paweł Przybyła tel. 601 476 765

 

Zapraszamy!

KS: Kursy sędziowskie

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Jeździeckiego informuje, że 20.01.2018r w Zbrosławicach odbędzie się kurs licencyjny A. Chętnych prosimy o przesyłanie zgłoszeń do p. Elżbiety Janik na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

KS chce zorganizować kurs podstawowy i licencyjny B w LKJ Solec w Bieruniu w dniach 27-28.01. Prosimy o zgłoszenia na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

W załączeniu warunki udziału w kursie podstawowym.

 

 

 

 

Termin ważności badań lekarskich

Na podstawie pisma przesłanego przez Polski Związek Jeździecki, po konsultacji z Ministerstwem Zdrowia, informujemy że orzeczenie lekarskie wydawane zawodnikom o stanie ich zdrowia jest ważne przez 6 miesięcy od daty wystawienia dokumentu.

 

Poniżej prezentujemy pełną informację w tym zakresie otrzymaną przez PZJ z Ministerstwa Zdrowia.

 

 

 

Zastępcy Koordynatora

Informujemy, że zostali powołani dwaj zastępcy naszego Koordynatora ds. szkolenia Pawła Przybyły. Są to: 

 

 • Julita Katszelnik
 • Tadeusz Koza

 

Konsultacje szkoleniowe

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego serdecznie zaprasza dzieci i młodzież z naszego regionu na konsultacje szkoleniowe, które odbędą się w czasie ferii zimowych, w dniach 27 stycznia - 3 luty 2018, w Żywcu.
Pierwsze trzy dni szkolenia, w zakresie części ujeżdżeniowej, poprowadzi pan Wacław Pruchniewicz. Kolejne trzy dni, w zakresie części skokowej, poprowadzi pan Tomasz Włodarski.
Pierwszeństwo w udziale w konsultacjach będą mieli członkowie Kadry Wojweódzkiej.
Więcej szczegółów podamy wkrótce.

Szkolenie systemowe

Przyjmowanie zgłoszeń na nieniejsze szkolenie zostało wstrzymane.

 

Rada Szkolenia Jeździeckiego Polskiego Związku Jeździeckiego przy współudziale Śląskiego Związku Jeździeckiego organizuje szkolenie systemowe w dniach 8-9 luty 2018 roku w Ośrodku Jeździeckim w Zbrosławicach. 

Szkolenia są związane z wdrażaniem nowego systemu szkoleniowego.
Udział jest obligatoryjny dla członków Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, dla członków Wojewódzkich Komisji Egzaminacyjnych, dla Wojewódzkich Koordynatorów Szkolenia Jeździeckiego, dotychczasowych Egzaminatorów na odznaki jeździeckie oraz kandydatów na Egzaminatorów na odznaki jeździeckie oraz kandydatów na Szkoleniowców-Wykładowców PZJ i wszystkich pozostałych szkoleniowców PZJ (patrz: komunikat RSJ na stronie PZJ).

Szkolenie pozwala na objęcie szkoleniowców PZJ ogłoszoną abolicją (informacje tutaj).
Szkolenia są otwarte dla szkoleniowców PZJ i mają status Szkolenia Specjalistycznego Licencyjnego.
Szkolenie jest również otwarte dla wszystkich chętnych, także bez jakichkolwiek uprawnień szkoleniowych, w formie wolnego słuchacza.

Szkolenie zostanie zakończone egzaminem pozwalającym osobom posiadającym uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej na podniesienie kwalifikacji.

Wykładowcą będzie pan Hubert Szaszkiewicz.

Program:
I dzień (czwartek): godz. 13.00
II dzień (piątek): godz. 09.00

Koszt udziału w Szkoleniu:
Dla szkoleniowców – 180 zł
Dla wolnych słuchaczy - 100zł

Płatne na konto wraz ze zgłoszeniem:
Śląski Związek Jeździecki
ul. Podmiejska 1
44-207 Rybnik
Bank BGŻ konto nr 92 2030 0045 1110 0000 0253 2380

Dodatkowych informacji udziela pan Paweł Przybyła pod nr tel: 601 476 765.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając:
1. Imię i nazwisko uczestnika
2. Nr PESEL
3. Formę uczestnictwa (szkoleniowiec / wolny słuchacz)
4. W przypadku szkoleniowców: stopień posiadanych uprawnień, numer licencji (Instruktorów Rekreacji PZJ prosimy o zgłoszenie faktu posiadania uprawnień wydanych przez PZJ)
5. Telefon kontaktowy

Zapraszamy!!

Opłaty 2018

Informujemy, że od dnia 1 stycznia 2018r. będzie obowiązywał nowy cennik opłat na rzecz Śląskiego Związku Jeździeckiego. 

Jednocześnie, chcąc nieco rozładować natłok zgłoszeń przed samym rozpoczęciem sezonu, zachęcamy do wykupienia przyszłorocznych licencji jeszcze teraz, do końca 2017 roku, wg cennika na rok 2017 (obowiązuje data złożenia kompletu dokumentów)! 

Jak co roku zawodnicy zostaną wpisani do bazy Artemor po opłaceniu przez ich kluby licencji na 2018 rok. 

 

 

 

 

Kursy Sędziowskie

Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Jeździeckiego we współpracy z Zarządem ŚZJ organizują następujące kursy sędziowskie:

 1. Kurs licencyjny w dyscyplinie skoki przez przeszkody
  w dniu 02.12.2017 r. godz. 10.00-16.00,
  prowadzony przez Krzysztofa Niecko,
  cena kursu 100 zł (cena może ulec zmianie w zależności od ilości uczestników).
 2. Kurs licencyjny w dyscyplinie ujeżdżenia
  w dniu 20.01 2018r., godz. 10.00 - 18.00,
  prowadzony przez Wacława Pruchniewicza,
  cena 150 zł (cena może ulec zmianie w zależności od ilości uczestników)
 3. Kurs podstawowy w dyscyplinie skoków
  Czekamy na zgłoszenie się chętnych do udziału co najmniej piętnastu osób, do 15 12.2017 r.
  O terminie i warunkach kursu poinformujemy osobnym komunikatem.

Ceny kursów nie obejmują opłaty licencyjnej sędziego.

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w kursie prosimy o zgłoszenia:
Elżbieta Janik Tel. 505557578 e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Komunikat RSJ

Rada Szkolenia Jeździeckiego uprzejmie prosi o zgłaszanie się do macierzystych WZJ – ów wszystkich jeźdźców posiadających klasę sportową uprawniającą do skorzystania z Ścieżki II- Zawodniczej. Daje ona możliwość zdawania egzaminów: z prowadzenia jazdy oraz teorii wymaganej dla stopnia Instruktora Sportu. Tą drogą chcemy się dowiedzieć o ilości takich zawodników oraz skąd pochodzą aby ułatwić im zdobycie uprawnień bez odbywania uciążliwych i kosztownych podróży.PRZEWODNICZĄCY RSJ
Hubert Szaszkiewicz

KS: Seminarium licencyjne dla Sędziów B

Szanowni Sędziowie, zapraszamy na seminarium licencyjne w dyscyplinie skoki przez przeszkody. Kurs odbędzie się w Zbrosławicach w dniu 2 grudnia 2017 r.(sobota) od godz. 9.00. Szkolenie poprowadzi Krzysztof Niecko. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Przypominamy, że licencje wygasają z końcem 2017 r.

Kolegium Sędziów ma w planie organizacje kursu licencyjnego w ujeżdżeniu w styczniu 2018 r. w Zbrosławicach o czym poinformujemy osobnym komunikatem.

Kolegium Sędziów ŚlZJ

Szkolenie systemowe

Rada Szkolenia Jeździeckiego Polskiego Związku Jeździeckiego przy współudziale Śląskiego Związku Jeździeckiego organizuje szkolenie systemowe w dniach 17 - 18 listopada 2017 roku w Ośrodku Jeździeckim w Zbrosławicach.

Szkolenia są związane z wdrażaniem nowego systemu szkoleniowego.
Udział jest obligatoryjny dla członków Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, dla członków Wojewódzkich Komisji Egzaminacyjnych, dla Wojewódzkich Koordynatorów Szkolenia Jeździeckiego, dotychczasowych Egzaminatorów na odznaki jeździeckie oraz kandydatów na Egzaminatorów na odznaki jeździeckie oraz kandydatów na Szkoleniowców-Wykładowców PZJ i wszystkich pozostałych szkoleniowców PZJ (patrz: komunikat RSJ na stronie PZJ).

Szkolenie pozwala na objęcie szkoleniowców PZJ ogłoszoną abolicją (informacje tutaj).
Szkolenia są otwarte dla szkoleniowców PZJ i mają status Szkolenia Specjalistycznego Licencyjnego.
Szkolenie jest również otwarte dla wszystkich chętnych, także bez jakichkolwiek uprawnień szkoleniowych, w formie wolnego słuchacza.

Szkolenie zostanie zakończone egzaminem pozwalającym osobom posiadającym uprawnienia Instruktora Rekreacji Ruchowej na podniesienie kwalifikacji.

Wykładowcą będzie pan Hubert Szaszkiewicz.

Program:
I dzień (piątek): godz. 13.00
II dzień (sobota): godz. 09.00

Koszt udziału w Szkoleniu:
Dla szkoleniowców – 180 zł
Dla wolnych słuchaczy - 100zł

Płatne na konto wraz ze zgłoszeniem:
Śląski Związek Jeździecki
ul. Podmiejska 1
44-207 Rybnik
Bank BGŻ konto nr 92 2030 0045 1110 0000 0253 2380

Dodatkowych informacji udziela pan Paweł Przybyła pod nr tel: 601 476 765.

Zgłoszenia prosimy nadsyłać mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając:
1. Imię i nazwisko uczestnika
2. Nr PESEL
3. Formę uczestnictwa (szkoleniowiec / wolny słuchacz)
4. W przypadku szkoleniowców: stopień posiadanych uprawnień, numer licencji (Instruktorów Rekreacji PZJ prosimy o zgłoszenie faktu posiadania uprawnień wydanych przez PZJ)
5. Telefon kontaktowy

Zapraszamy!!

II bezpłatne konsultacje szkoleniowe

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza na drugie bezpłatne szkolenie dla śląskich zawodników z jedną z najbardziej znanych trenerek polskiego dresażu p. Anną Piasecką.

Szkolenie odbędzie się w dniach 27-28 października 2017 w Truskolasach. Priorytetowi na liście zgłoszeń będą młodzicy, juniorzy młodsi oraz juniorzy.

Koszty uczestnictwa (treningi, boks, nocleg, wyżywienie, opieka) pokrywa ŚZJ. Istnieje możliwość dofinansowania kosztów dojazdu na podstawie wystawionego na Związek rachunku / faktury.
Ilość miejsc ograniczona.

Szczegółowych informacji udziela: Katarzyna Suchan tel. 600 730 690
Termin zgłoszeń: 25 października 2017
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W treści zgłoszenia prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, rok urodzenia, klub, nr licencji, telefon kontaktowy oraz imię i płeć konia.
Zapraszamy!!

Podziękowania

Zarząd ŚZJ pragnie serdecznie podziękować panu Bogdanowi Chrzanowskiemu za wieloletni wkład pracy i zaangażowanie w wypełnianiu obowiązków przewodniczącego WKE.

W związku ze zmianami wprowadzanymi przez PZJ w systemie szkolenia funkcję Wojewódzkiego Koordynatora Szkolenia Jeździeckiego połączoną z przewodnictwem w WKE przejmie pan Paweł Przybyła.

Konsultacje szkoleniowe z K. Cygler

Jeździecki Klub Sportowy Equi Verso serdecznie zaprasza na konsultacje treningowe z Katarzyną Cygler, które odbędą się 21-22.10.2017 r. w Jastrzębiu-Zdroju przy ulicy Bema 98.
Trening jest dopasowany poziomem do umiejętności jeźdźca i koni.

NAJWAŻNIEJSZE ELEMENTY SZKOLENIA:
-prawidłowe dopasowanie sprzętu
-nauka prawidłowego dosiadu, omówienie poszczególnych części ciała i ich ułożenia oraz działania podczas jazdy
-praca w 3 podstawowych chodach
-przejścia,zmiany tempa,zatrzymania- klucz do zebrania i uważności konia
-praca z koniem z ziemi
- używanie pomocy jeździeckich- po co? kiedy?jak?
- oprócz tego zajmiemy się tym wszystkim co dla Was jest istotne i nad czym chcielibyście popracować

O TRENERZE SŁÓW KILKA
KATARZYNA CYGLER
Założycielka i właścicielka Teatru Konnego Cabriola z Warszawy, szkoli koni i jeźdźców do poziomu GP w ujeżdżeniu.

Koszty:
Uczestnictwo z własnym koniem - 400 zł (zawodnicy EV 370)
Wolni słuchacze - 60 zł/ 2 dni (1 dzień 40 zł)
Serwis kawowy w cenie, obiad płatny we własnym zakresie (catering)

Zgłoszenia:
Anna Gotowiecka - 602784804
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Decyduje kolejność zgłoszeń, ilość miejsc jest ograniczona!
W przypadku dużego zainteresowania będziemy chcieli aby treningi odbywały się cyklicznie.
Serdecznie zapraszamy!

Konkurs na MŚl 2018

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego ogłasza konkurs na organizację przyszłorocznych Mistrzostw Śląska. Prosimy Organizatorów o zapoznanie się ze szczegółami, które znajdują się w załączniku. Oferty w formie pisemnej, na załączonym druku, należy składać do dnia 30.11.2017 na adres siedziby Związku. Zachęcamy do składania ofert!

 

 

 

Świetny dzień dla Śląskich zawodników!

Niedziela 1 października była dniem rozgrywania finałów Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu oraz Pucharu Polski w WKKW. W obu imprezach udział brali Śląscy zawodnicy, trzykrotnie stając na podium!

W juniorskich Mistrzostwach Polski w ujeżdżeniu złoto zdobyła Małgorzata Kowalska (Silesia Dressage Club), która od pierwszego dnia nie oddała prowadzenia!

W kategorii młodzików Pucharu Polski w WKKW na najwyżym stopniu podium stanęła Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice).
Drugie miejsce w kategorii juniorów wywalczyła jej siostra Julia Ślązak (także LZJ Drama Zbrosławice). 

Serdecznie gratulujemy!!!


Kalendarz zawodów 2018

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego prosi Organizatorów zawodów o przesyłanie wniosków o wpis do kalendarza na 2018 rok do dnia 30.11.2017r. Wnioski prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozwoli to na wcześniejsze ustalenie przyszłorocznych terminów i szybszą publikację kalendarza.

 

 

 

Bezpłatne szkolenie z A. Piasecką

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza na bezpłatne szkolenie dla śląskich zawodników z jedną z najbardziej znanych trenerek polskiego dresażu p. Anną Piasecką.

Szkolenie odbędzie się w dniach 29-30 września 2017 w Truskolasach. Priorytetowi na liście zgłoszeń będą młodzicy, juniorzy młodsi oraz juniorzy.

Koszty uczestnictwa za wyjątkiem dojazdu (boks, nocleg, wyżywienie, opieka) pokrywa ŚZJ. Ilość miejsc ograniczona.
Szczegółowych informacji udziela: Katarzyna Suchan tel. 600 730 690
Termin zgłoszeń: 21 września 2017
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W treści zgłoszenia prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, rok urodzenia, klub, nr licencji, telefon kontaktowy oraz imię i płeć konia.
Zapraszamy!!

Szkolenie RSJ na Pomorzu

Rada Szkolenia Jeździeckiego Polskiego Związku Jeździeckiego przy współudziale Pomorskiego Związku Jeździeckiego organizuje szkolenie w dniach 10-11 października 2017 roku na terenie Pomorskiego Związku Jeździeckiego w Klubie Jeździeckim Barłomino, ul. Słoneczna 12, 84-242 ( www.barlomino.com).

Szkolenia są związane z wdrażaniem nowego systemu szkoleniowego.
Udział jest obligatoryjny dla członków Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, dla członków Wojewódzkich Komisji Egzaminacyjnych, dla Wojewódzkich Koordynatorów Szkolenia Jeździeckiego, dotychczasowych Egzaminatorów na odznaki jeździeckie oraz kandydatów na Egzaminatorów na odznaki jeździeckie oraz kandydatów na Szkoleniowców-Wykładowców PZJ.

Szkolenia są również otwarte dla szkoleniowców PZJ i mają status Szkolenia Specjalistycznego Licencyjnego.
Szkolenie jest otwarte również dla wszystkich chętnych, takze bez jakichkolwiek uprawnień szkoleniowych. W tym przypadku również obowiązuje koszt udziału w Szkoleniu podany niżej.

Wykładowcą jest PAN HUBERT SZASZKIEWICZ
Program : I dzień : godz. 14.00 II dzień : godz. 09.00
Koszt udziału w Szkoleniu – 180 zł.

Zgłoszenia na Szkolenia prosimy nadsyłać w mailu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W mailu zwrotnym zostanie przesłana faktura.Na konto podane na fakturze prosimy dokonać przelewu i w tytule tego przelewu koniecznie należy wpisać numer faktury. Następnie potwierdzenie przelewu (dokument pdf pobrany po dokonaniu przelewu w bankowości on-line lub scan) prosimy przesłać ponownie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Otrzymanie przez biuro PZJ potwierdzenia przelewu będzie oznaczało formalne przyjęcie na Szkolenie.

Konkurs specjalny podczas MPP

Komitet Organizacyjny Mistrzostw Polski Południowej informuje, że podczas trwania MPP odbędą się również konkursy zabawowe dla dzieci na kucach "My Little Pony".

Regulamin:
- w konkursie specjalnym mogą uczestniczyć dzieci do lat 9-ciu wyłącznie na kucach
- każde dziecko musi posiadać ubezpieczenia, badania lekarskie wg przepisów PZJ i zgodę rodziców lub opiekunów prawnych
- każdy kucyk musi posiadać aktualne szczepienia przeciw grypie
- konkursy w piątek i sobotę będą rozgrywane na zasadzie konkursów 50 cm dokładności, w niedzielę - 60 cm - na zasadzie konkursu zwykłego - o zwycięstwie decyduje suma punktów ze wszystkich trzech przejazdów
- każde dziecko podczas dekoracji w niedzielę otrzyma nagrodę - dla zwycięzcy derka i puchary za trzy pierwsze miejsca
- koszt opłaty organizacyjnej dla kucyka wynosi 120 zł koszt boksu wg propozycji

II bezpłatne konsultacje szkoleniowe

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza na II konsultacje szkoleniowe z p.Małgorzatą Kabała - Jagieluk oraz psychologiem sportu Tomaszem Kaczmarskim.
Warsztaty odbywać się będą pod tytułem "Dlaczego nie wystarczy powiedzieć: "Pięta w dół"", a skierowane są ponownie do młodzików, juniorów młodszych i juniorów, ich trenerów, szkoleniowców i wszystkich zainteresowanych.


Pani Małgorzata Kabała- Jagieluk jest cenionym, licencjonowanym trenerem PZJ II klasy w jeździectwie, hipoterapeutą, fizjoterapeutą, terapeutą metody neurofizjologicznej PNF, członkiem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej PZJ, czynnym jeźdźcem z II kl. sportową z ponad 30 letnim doświadczeniem w pracy z końmi.


„Część praktyczna konsultacji dotyczyć będzie diagnozowania występujących błędów dosiadu oraz sposobów ich rozwiązywania, opierając się na analizie sposobu poruszania się jeźdźca podczas chodu oraz na koniu. Część teoretyczna to przybliżenie podstaw anatomii i biomechaniki ruchu człowieka. Określimy podstawowe błędy w dosiadzie i przyczyny ich powstawania oraz najczęstsze reakcje konia na nie. Serdecznie zapraszam szkoleniowców, jeźdźców wraz z trenerami, oraz wszystkich zainteresowanych tematyką.”
Małgorzata Kabała- Jagieluk


Pan Tomasz Kaczmarski ukończył studia psychologiczne na Uniwersytecie Śląskim oraz studia podyplomowe z psychologii sportu na AWF w Warszawie. Od lat współpracuje z zawodnikami różnych dyscyplin sportowych - zarówno zespołowych jak i indywidualnych, w tym z jeźdźcami.


Konsultacje odbędą się w dniach 29-31 sierpnia w OJ Zbrosławice.
Uczestnicy: młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy. Pozostałe osoby zainteresowane zapraszamy do uczestnictwa w konsultacjach w formie wolnego słuchacza.
Koszty uczestnictwa (szkolenie, 2 noclegi, wyżywienie, boks, opiekun; oprócz kosztu dojazdu) dla członków KW okręgu śląskiego i licencjonowanych zawodników okręgu śląskiego (młodzików, juniorów młodszych i juniorów) niebędących w KW ŚZJ pokrywa Śląski Związek Jeździecki.
Członkowie KW ŚZJ będą priorytetowi na liście zgłoszeń.
Termin zgłoszeń: 27.08.2017 r.
Liczba miejsc ograniczona.
Informacje dodatkowe: Marcin Jońca tel: 607 797 268
Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W zgłoszeniu prosimy podać: imię i nazwisko uczestnika, rok urodzenia, klub, nr licencji, telefon kontaktowy oraz imię i płeć konia.Zapraszamy!

MŚl w ujeżdżeniu - komunikat

Komitet Organizacyjny Mistrzostw Śląska w ujeżdżeniu informuje, że ze względu na niewielką ilość zgłoszonych koni, zawody w Zbrosławicach zostaną rozegrane w formie zawodów dwu (2) dniowych tj. sobota i niedziela 26-27.08.2017r. Konkursy rozgrywane będą zgodnie z propozycjami zawodów rozpisanymi w propozycjach dla zawodów 2-dniowych.


Równocześnie informujemy że Runda IV - juniorzy zostanie rozegrana jako konkursy P-1, P-2, P-3 (zgodnie z nowymi przepisami).
Zapraszamy!

Konsultacje szkoleniowe - lista

Poniżej przedstawiamy listę uczestników zakwalifikowanych na konsultacje szkoleniowe z p. Małgorzatą Kabała - Jagieluk. Dalszych, szczegółowych informacji udziela p. Marcin Jońca pod nr tel. 607 797 268. 1. Julia Gaweł
 2. Larysa Haberstroh
 3. Maria Kaprzyk
 4. Julia Kramarz
 5. Marta Kwiecińska
 6. Oliwia Lentowicz
 7. Wiktoria Loska
 8. Vanessa Martinez
 9. Agata Paczyna
 10. Natalia Pschionko
 11. Monika Respondek
 12. Zuzanna Rogacz
 13. Karolina Ślązak
 14. Magdalena Wojda
 15. Monika Zalega

Bezpłatne konsultacje szkoleniowe

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza na konsultacje szkoleniowe z p.Małgorzatą Kabała - Jagieluk pod tytułem "Dlaczego nie wystarczy powiedzieć: "Pięta w dół"", które skierowane są do młodzików, juniorów młodszych i juniorów, ich trenerów, szkoleniowców i wszystkich zainteresowanych.


Pani Małgorzata Kabała- Jagieluk jest cenionym, licencjonowanym trenerem PZJ II klasy w jeździectwie, hipoterapeutą, fizjoterapeutą, terapeutą metody neurofizjologicznej PNF, członkiem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej PZJ, czynnym jeźdźcem z II kl. sportową z ponad 30 letnim doświadczeniem w pracy z końmi.


„Część praktyczna konsultacji dotyczyć będzie diagnozowania występujących błędów dosiadu oraz sposobów ich rozwiązywania, opierając się na analizie sposobu poruszania się jeźdźca podczas chodu oraz na koniu. Część teoretyczna to przybliżenie podstaw anatomii i biomechaniki ruchu człowieka. Określimy podstawowe błędy w dosiadzie i przyczyny ich powstawania oraz najczęstsze reakcje konia na nie. Serdecznie zapraszam szkoleniowców, jeźdźców wraz z trenerami, oraz wszystkich zainteresowanych tematyką.”
Małgorzata Kabała- Jagieluk


Konsultacje odbędą się w dniach 8-10 sierpnia w OJ Zbrosławice.
Koszty uczestnictwa (szkolenie, 2 noclegi, wyżywienie, boks, opiekun; oprócz kosztu dojazdu) dla członków KW okręgu śląskiego i licencjonowanych zawodników okręgu śląskiego (młodzików, juniorów młodszych i juniorów) niebędących w KW ŚZJ pokrywa Śląski Związek Jeździecki.
Członkowie KW ŚZJ będą priorytetowi na liście zgłoszeń.
Termin zgłoszeń: 4.08.2017 r.
Liczba miejsc ograniczona.
Informacje dodatkowe: Marcin Jońca tel: 607 797 268
Zgłoszenia: biuro OJ Zbrosławice tel. 32 233 70 00

Regulamin Mistrzostw Śląska w skokach

Zarząd ŚZJ w porozumieniu z Kolegium Sędziów opracował Regulamin rozgrywania Mistrzostw Śląska w skokach przez przeszkody na 2017 rok.
Przypominamy, że tegoroczne Mistrzostwa odbędą się w dniach 18-20 sierpnia w KJK Romico w Żywcu.
Propozycje tej imprezy niebawem ukażą się na naszej stronie.

Zakwalifikowani do OOM 2017

Znamy już zawodników zakwalifikowanych do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poczerninie. Serdecznie gratulujemy i już teraz trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki.

Ujeżdżenie
1. Maciej Wiórek (silesia Dressage Club)

Skoki przez przeszkody
Duże konie:
1. Katarzyna Gola (KJ Trachy Sośnicowice)
2. Aleksandra Pietryszyn (KJ Profit Orzesze)
3. Zuzanna Jarocka (KJ Trachy Sośnicowice)
4. Julia Orszulak (KJ Trachy Sośnicowice)
5. Dorota Korek (KJ Zbrosławice)
6. Zuzanna Bernaś (LKJ Solec Bieruń)
Rezerwowe:
1. Weronika Poliwoda (LZJ Drama Zbrosławice)
2. Dominika Poliwoda (LZJ Drama Zbrosławice)

Kuce:
1. Oliwia Stolarska (Katowicki Klub Jeździecki)
Rezerwa:
1. Emilia Szojda (KJ Profit Orzesze)

WKKW
1. Karolina Ślązak (LZJ Drama Zbrosławice)

Powodzenia!

Szkolenie dla śląskich zawodników

Zarząd ŚZJ informuje, że obędą się szkolenia ze znanymi i cenionymi trenerami i instruktorami, finansowane ze środków dotacyjnych.


Pierwszeństwo w skorzystaniu z oferty mają członkowie Kadry Wojewódzkiej ale w przypadku wolnych miejsc będzie ona również dostępna dla pozostałej młodzieży.


Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Prezes ŚZJ Julita Kasztelnik .
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." target=_blank> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 601 896 527


ZAPRASZAMY!

Eliminacje OOM 2017

W dniach 27-29 czerwca 2017 w Gliniku Zaborowskim odbędą się eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dla naszego makroregionu w konkurencji ujeżdżenia i skoków. 

Zgodnie z informacją przesłaną przez Organizatora, dwa konkursy półfinałowe dla ujeżdżenia odbędą się 27 czerwca, a finał 28 czerwca. Konkursy skoków będą odbywały się przez wszystkie trzy dni.


Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego podjął decyzję o sfinansowaniu wpisowego i opłat za boksy wszystkim śląskim zawodnikom, którzy ukończą eliminacje.


Program zawodów i bieżące wyniki można będzie śledzić na portalu Zawody Konne.com

Mistrzostwa Śląska

Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego rozstrzygnął konkurs ofert na organizację tegorocznych Mistrzostw Śląska w ujeżdżeniu i skokach. Miło nam poinformować, iż Mistrzostwa Śląska:

 • w ujeżdżeniu odbędą się w terminie 25-27 sierpnia w Zbrosławicach
 • w skokach odbędą się w terminie 18-20 sierpnia w Żywcu.

   

  Seminarium i kurs dla Arbitrów stylu

  Uprzejmie zapraszamy na Seminarium Licencyjne dla Arbitrów Stylu Konia Polskiego Związku Jeździeckiego.

  Seminarium Licencyjne dotyczy aktualnych Arbitrów Stylu Konia posiadających licencje PZJ. Pozytywne zaliczenie Seminarium Licencyjnego jest niezbędne dla uzyskania uprawnień dla przedłużenia licencji Arbitra Stylu Konia PZJ na lata 2018-2019.
  Seminarium Licencyjne będzie jednodniowe i odbędzie się w podczas Zawodów Ogólnopolskich w Michałowicach (320-81, ul. Parkurowa 3).
  Do wyboru są dwie daty: piątek 2 czerwca lub w sobota 3 czerwca 2017 roku.
  Spotkanie uczestników i rozpoczęcie seminarium w sobote i w niedzielę - godzina 11.00 – restauracja przy krytej ujeżdżalni.  Uprzejmie zapraszamy na Kurs Podstawowy dla Arbitrów Stylu Konia Polskiego Związku Jeździeckiego.

  Kurs Podstawowy dotyczy osób, które posiadają uprawnienia co najmniej Instruktora Sportu PZJ. Drugim warunkiem jest udokumentowane doprowadzenie w swojej karierze zawodniczej lub trenerskiej przynajmniej jednego konia do finałów Mistrzostw Polski Młodych Koni w skokach przez przeszkody.
  Po pozytywnym zaliczeniu Kursu Podstawowego, aby uzyskać uprawnienia do wykupu licencji Arbitra Stylu Konia PZJ na lata 2018-2019 uczestnik kursu będzie musiał zaliczyć pozytywnie 3 praktyki oraz uzyskać aktualną licencje Sędziego PZJ III-go stopnia oraz aktualną licencję Szkoleniowca PZJ.

  Kurs Podstawowy będzie jednodniowy i odbędzie się w podczas Zawodów Ogólnopolskich w Michałowicach (320-81, ul. Parkurowa 3).
  Do wyboru są dwie daty: piątek 2 czerwca lub w sobota 3 czerwca 2017 roku.
  Spotkanie uczestników i rozpoczęcie kursu w sobotę i w niedzielę – godzina 11.00 – restauracja przy krytej ujeżdżalni.

  Seminarium Licencyjne i Kurs Podstawowy prowadzi Pan Hubert Szaszkiewicz


  Zgłoszenia na Kurs Podstawowy i na Seminarium Licencyjne prosimy nadsyłać w mailu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W mailu zwrotnym zostanie przesłana faktura. Na konto podane na fakturze prosimy dokonać przelewu i w tytule tego przelewu koniecznie należy wpisać numer faktury. Następnie potwierdzenie przelewu ( dokument pdf pobrany po dokonaniu przelewu w bankowości on-line lub scan ) prosimy przesłać ponownie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Przesłanie potwierdzenia przelewu będzie oznaczało przyjęcie na kurs lub seminarium.


  Cena Seminarium Licencyjnego – 100 zł
  Cena Kursu Podstawowego – 100 zł

  Przeniesione ZT-A Będzin

  Organizatorzy ZT w Będzinie informują, że z powodu złych warunków pogodowych, zawody zostają przeniesione z 23 kwietnia na 13 maja 2017r.

  Zawodnik - Amator

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego w porozumieniu z Kolegium Sędziów ŚZJ przyjmuje za wiążącą definicję zawodnika - amatora o brzmieniu:
  „Amatorem jest zawodnik, który nie posiada i nigdy nie posiadał 3 lub wyższej klasy sportowej.”
   

  W związku z powyższym, do startu w konkursach towarzyskich uprawnieni są wszyscy zawodnicy niezarejestrowani i zarejestrowani w ŚZJ lub PZJ, z aktualną licencją na dany rok lub bez niej, o ile nie posiadali w swojej karierze 3 lub wyższej klasy sportowej. Pozostali zawodnicy mogą wziąć w nich udział treningowo, co powinno być zaznaczone przy zgłoszeniach.
   

  Zawodnicy - amatorzy w celu dopuszczenia do startów muszą ponadto przedstawić:
  - aktualne badania lekarskie potwierdzone przez lekarza sportowego,
  - polisę NNW,
  - zgodę opiekunów prawnych (w przypadku osób nieletnich).


  Jednocześnie przypominamy wszystkim zawodnikom licencjonowanym, że zgodnie z Uchwałą PZJ z dn. 6.12.2013. uczestnictwo w zawodach nieautoryzowanych (nie wpisanych do kalendarza ŚZJ lub PZJ) jest zagrożone karą do 6 miesięcy zawieszenia.

  T.Tura w komisji SRK

  Miło nam poinformować, że Zarząd PZJ uchwałą z dnia 10.04.2017r. powołał do komisji Sportowych Rajdów Konnych wieloletniego członka Zarządu ŚZJ, pana Tomasza Turę. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

  Oliwia Kosmol wygrywa HPP!

  Oliwia Kosmol na Tritop 2, reprezentująca KJ Preria Wilkowice stanęła na najwyższym miejscu podium Halowego Pucharu Polski Dzieci I!!! Zawodniczka utrzymała "czyste konto" do samego końca. Zaskakująca okazała się rozgrywka, w której dwie zawodniczki osiągnęły identyczny wynik. Oliwia podzieliła złoty medal z Julianą Suską. Na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Kierznowska. Serdecznie gratulujemy zawodniczce, rodzicom i trenerom!

  Czterech medalistów HPP-A

  Aż cztery medale przywieźli nasi dresażyści z Halowego Pucharu Polski! W kategorii juniorów srebro wywalczyła Małgorzata Kowalska na Raikano's Son (Silesia Dressage Club), w młodych jeźdzcach trzeci był Michał Cichoń na Fuerstentraum 2 (KJ Lider Radzionków). Kategoria seniorów to dwa kolejne miejsca na podium: drugie dla Mateusza Cichoń na Davidoff oraz trzecie dla Ilony Janas na Lord Django (oboje KJ Lider)! Serdecznie gratulujemy!!!

  Kadra Wojewódzka

  Na podstawie rankingów ŚZJ i PZJ w poszczególnych dyscyplinach Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego powołuje do Kadry Wojewódzkiej następujących zawodników:


  KW Młodzików

  • Maja Bromboszcz
  • Nadia Cinal
  • Dorota Korek
  • Aleksandra Kułaga
  • Milena Płaza
  • Oliwia Stolarska
  • Karolina Ślązak 

  KW Juniorów młodszych

  • Zuzanna Jarocka
  • Oliwia Kosmol
  • Julia Kramarz
  • Paulina Musiał
  • Julia Orszulak
  • Emilia Szojda
  • Maciej Wiórek 

  KW Juniorów

  • Julia Jaglarz
  • Małgorzata Kowalska
  • Karolina Kułaga
  • Kevin Nagórka
  • Julia Ślązak

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

  Uhonorowanie najlepszych zawodników

  Serdecznie zapraszamy na ceremonię rozdania nagród dla najlepszych zawodników naszego regionu - wg rankingów ŚZJ uhonorowani zostaną pierwsi trzej zawodnicy z każdej konkurencji i każdej kategorii wiekowej, a wg rankingu ogólnego PZJ najlepsi zawodnicy danej konkurencji (w ujeżdżeniu, skokach, WKKW i rajdach)! Ceremonia odbędzie się 2 kwietnia 2017 ok godz. 14, podczas Finału Halowego Pucharu Śląska w Ośrodku Jeździeckim w Zbrosławicach. Dokładna godzina zostanie podana po ustaleniu harmonogramu dnia. Zapraszamy!!

  Konkurs na organizację Mistrzostw Śląska

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego ogłasza konkurs na organizację otwartych Mistrzostw Śląska w ujeżdżeniu i skokach. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z warunkami konkursu i składanie ofert według załączonego druku do dnia 30.04.2017r. 

  KS: Komunikat dla Sędziów

  KS przypomina, że sędziowie WZJ są zobowiązani do przesyłania sprawozdań z zawodów w terminie do 14 dni od zakończenia zawodów. Sprawozdania należy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." target="_blank">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Jednocześnie przypominamy:

  • stawka dzienna osoby oficjalnej w 2017 roku wynosi 202,00 PLN,
  • stawka za 1 km przebiegu samochodu osobowego:
   • o poj. skok do 900cm3 - 0,5214PLN
   • o poj. skok pow. 900cm3 - 0,8358PLN

   

  W załączeniu:

  1. druk sprawozdania
  2. druk delegacji sędziowskiej
  3. link do strony PZJ, gdzie znajdują się dokumenty do pobrania m.in. wzór żółtej kartki, dla komisarzy

   

  Zmiana terminu Finału HPŚl

  Komunikat Komitetu Organizacyjnego Halowego Pucharu Śląska:
  Na wniosek trenerów i rodziców dzieci Śląskiego Związku Jeździeckiego złożony na ręce członka zarządu Śląskiego Związku Jeździeckiego pana Tadeusza Kozy zostaje zmieniony termin finału Halowego Pucharu Śląska, gdyż kolidował on z Halowym Pucharem Polski Dzieci; a zawodnicy z naszego regionu chcą startować zarówno w Halowym Pucharze Polski Dzieci jak i w Finale Halowego Pucharu Śląska organizowanym w Zbrosławicach.

  Zatem przychylając się do prośby: termin zawodów w Zbrosławicach 1-2.04.2017, natomiast odznaka została przeniesiona na termin 8.04.2017r .

  Kurs instruktorów rekreacji

  Ognisko TKKF ‘CENTAUR” w Zbrosławicach informuje, że w dniach od 14 maja do 28 maja 2017 odbędzie się kurs instruktorów rekreacji ze specjalnością jazda konna.
  Warunkiem przystąpienia do kursu jest zdanie egzaminu wstępnego potwierdzającego posiadanie umiejętności na poziomie klasy L w ujeżdżeniu i skokach a także skończone 19 lat oraz wykształcenie średnie.

  Termin egzaminu kwalifikacyjnego na kurs: 25.03.2017 o godz. 1030 – w wyjątkowych przypadkach termin egzaminu można ustalić indywidualnie z organizatorem kursu.
  Z egzaminu wstępnego na kurs zwolnione są osoby posiadające srebrną odznakę lub III klasę sportową.

  Koszt egzaminu wstępnego 50 zł.
  Koszt kursu 1850 zł.
  Informacje i zgłoszenia: Ośrodek Jeździecki Zbrosławice ul. Wolności 28, 42-674 Zbrosławice. tel. 0-32 2337000 w godz. od 800 do 15.00 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Komunikat KO HZO CDN HZR Zbrosławice

  Z uwagi na brak zgłoszeń do Zawodów Ogólnopolskich w Ujeżdżeniu oraz ma bardzo małą ilość zgłoszeń do Zawodów Regionalnych; zawody zostaną rozegrane w formie zawodów dwudniowych tj. sobota - niedziela 4-5.03.2017.
  Ponadto informujemy, że do Zawodów dołączono Konkursy w ramach Zawodów Towarzyskich.
  Prosimy o zapoznanie się ze skorygowanymi propozycjami zawodów a zgłoszonych zawodników o potwierdzenie zgłoszeń lub ich korektę a innych chętnych niezgłoszonych wcześniej zawodników do wysyłania zgłoszeń.

  Nowe regulaminy

  Przed rozpoczęciem startów zachęcamy do zapoznania się z nowymi regulaminami rozgrywania zawodów w poszczególnych dycyplinach. Poniżej prezentujemy wersję z zaznaczonymi zmainami, w dziale "Do pobrania" znajdują się wersje "czyste".

  Komunikat KO HZR Zbrosławice

  Informujemy, że konkurs egzaminacyjny podczas HZR-B 25-25.02.2017 odbędzie się tylko w sobotę 25.02.2017.

  Polska Liga Jeździecka

  W ramach III edycji Polskiej Ligi Jeździeckiej ponownie odbędzie się Drużynowy Puchar Polski. Wszyscy zawodnicy zainteresowani udziałem w tych rozgrywkach proszeni są o kontakt z V-ce Prezesem ds. sportu Marcinem Jońcą (tel. 607 797 268 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w celu ustalenia szczegółów i składów ekip na poszczególne zawody.
  SZJ zorganizuje spotkanie dla wszystkich chętnych. Jego termin i miejsce zostaną podane wkrótce.

  Komunikat KO HZO, CDN, HZR-A Zbrosławice

  Informujemy, że na prośbę zawodników a za zgodą v-ce prezesa d/s sportu ŚZJ i menadżera dyscypliny ujeżdżenia PZJ, w trakcie zawodów w Zbrosławicach 3-5.03.2017 zostanie rozegrana runda juniorów młodszych na kucach (na małym czworoboku 20m x 40m) - konkursy kl. P6 P3 P4.

  Warsztaty Parelli Natural Horsemanship

  Centrum Jazdy Konnej Dakar w Sarnowie zaprasza na warsztaty Parelli Natural Horsemanship z p. Julią Opawską. Szczegóły w załączniku.

  Kadry Narodowe 2017

  Polski Związek Jeździecki zaakceptował składy Kadr Narodowych w konkurencjach olimpijskich. Ze śląskich zawodników powołano:
  - KN seniorów w ujeżdżeniu - Mateusz Cichoń (KJ Lider Radzionków),
  - KN seniorów w skokach - Łukasz Koza (KJ Trachy Gliwice),
  - KN juniorów w skokach - Julia Jaglarz (Vanto Jumping Team),
  - KN dzieci w skokach - Oliwia Kosmol (KJ Preria Wilkowice),
  - KN seniorów w WKKW - Katarzyna Miętus (KJ Hipodrom Five Oaks),
  - KN juniorów w WKKW - Julia Ślązak (BPK).

  GRATULUJEMY i życzymy sukcesów!

  Egzamin na odznaki w Orzeszu

  Stajnia Profit przy KJ PROFIT Orzesze zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w egzaminie na brązową i srebrną odznakę jeździecka, który odbędzie się 19.02.2017r. w siedzibie klubu przy ulicy Żorskiej 68a w Orzeszu.
  Koszt egzaminu 120 zł.
  Chętnych zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 606 757 932 oraz 600 861 483.
  Zapraszamy!!

  Seminarium licencyjne w Opolu

  Agencja szkoleniowa Atelier zaprasza na otwarte seminarium licencyjne w konkurencjach ujeżdżenia, WKKW i skoków przez przeszkody.
  Seminaria odbędą się w Opolu, w dniach:

  Więcej informacji znajdą Państwo klikając w wybraną konkurencję.

  Zatwierdzanie propozycji

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego uprzejmie informuje Organizatorów, że osobami odpowiedzialnymi za zatwierdzanie propozycji są:

  • Marcin Jońca Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Tadeusz Koza Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

   

  Zmiany w regulaminach

  Polski Związek Jeździecki prosi wszystkich zainteresowanych o zapoznanie się z nowymi dokumentami obowiązującymi od tego roku. Zamieszczamy je poniżej. 

  Życzenia

  Wesołych, spokojnych, zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku 2017 roku całej śląskiej Rodzinie Jeździeckiej! 

  Życzy
  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego 

  B. Kuchejda w Zarządzie PZJ

  W dniach 17-18 grudnia obywał się w Lesznie Walny Zjazd Delegatów Polskiego Związku Jeździeckiego. Delegaci wybrali na nim nowe władze Związku. Prezesem został Marek Szewczyk, a do Zarządu weszli: Wojciech Pisarski, Iwona Maciejak, Marta Polaczek- Bigaj oraz delegat Śląskiego Związku Jeździeckiego Bogdan Kuchejda.

  W skład Sądu Dyscyplinarnego wszedł także delegat ŚZJ - Mateusz Cichoń.

  Gratulujemy! 

  KS: Prośba do Organizatorów

  Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Jeździeckiego zwraca się z prośbą do Organizatorów zawodów organizowanych na terenie naszego WZJ o nadsyłanie propozycji obsad sędziowskich Zawodów Regionalnych i Towarzyskich.
  Przypominamy, że ZR sędziuje czteroosobowa komisja w tym trzy osoby z licencją II lub I klasy, ZT trzyosobowa komisja w tym jedna z II lub I licencją, sędziowie muszą znajdować się na liście sędziów PZJ.
  Na stronie internetowej naszego Związku w niedługim czasie ukaże się lista sędziów z terenu śląska, z której będziecie Państwo mogli korzystać.
  Przypominamy również, że wyznaczanie sędziego WZJ leży w gestii KS co nie znaczy, że Państwa sugestie nie będą brane pod uwagę.

  Propozycje prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub p. Magdaleny Biżek do 15 stycznia 2017 r.

  KS: Prośba do Sędziów

  Kolegium Sędziów wraz z Zarządem ŚZJ podjęło decyzję o utworzeniu listy sędziów chcących sędziować na zawodach w naszym okręgu i udostępnienia jej Organizatorom zawodów. Dlatego zwracamy się z prośbą, aby osoby zainteresowane umieszczeniem ich na liście skontaktowały się z Kolegium Sędziów.

  Informacje należy przesyłać na adres mailowy p. Magdaleny Biżek.

  Skład Kolegium Sędziów

  Przestawiamy skład Kolegium Sędziów na najbliższe 4 lata pracy wraz z podziałem prac i regulaminem działania.

  Janik Elżbieta – przewodnicząca, Tel: 505557578, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  - kursy i szkolenia dla sędziów
  - sprawozdania delegatów WZJ z zawodów
  - sprawozdanie roczne z działalności KS
   
  Biżek Magdalena – wiceprzewodnicząca, Tel: 606180981, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  - awanse sędziów
  - obsady sędziowskie
  - konsultacje i doskonalenie systemu obsługi komputerowej zawodów
   
  Zawalska –Furtak Katarzyna – sekretarz, Tel: 502637278, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  - protokołowanie posiedzeń Kolegium
  - zatwierdzanie propozycji
  - sprawdzanie wyników zawodów


   

  Stodoła od nowa - akcja pomocowa!

  Klub Jeździecki Zbrosławice organizuje akcję pomocową dla stajni p. Manferda Słodczyka. W listopadzie pożar stodoły strawił prawie dwuletnie zapasy słomy i siana oraz paszy. Poniżej informacje dotyczące akcji.


  Już w piątek 9 GRUDNIA o godzinie 20.00 starujemy z imprezą STODOŁA OD NOWA o godz 20 w restauracji W Starym Młynie w Zbrosławicach, z której cały dochód z biletów przeznaczony jest na odbudowę stodoły.

  Gośćmi specjalnymi naszej imprezy będą Bogusław Lustyk i Jacek Reczyński dwaj wspaniali artyści których prace będzie można wylicytować w czasie aukcji, która odbedzie sie w trakcie imprezy. Dodatkowo można będzie też wylicytowac wykonanie przez artystów portretu swojego lub też ulubionego konia.

  Dla amatorów adrenaliny i mocnych wrażeń możliwość wylicytowania udziału w przejeździe treningowym zaprzęgiem sportowym z Rafałem Wojtachą - emocje gwarantowane!

  Cóż, a że nie wszyscy tylko końmi żyjemy - mamy też atrakcje kulinarne. Dla łasuchów i koneserów deserów tort wykonany przez Kingę Paruzel finalistkę I edycji Masterchefa.

  Dla tych którzy wolą utrwalić w niecodzienny ujęciach siebie i swoje konie fotosesja wykonana przez nasza koleżankę z FotoRuda Photography i wiele innych ciekawych opcji.

  Zapraszamy!!

  Cały dochód z aukcji przeznaczony jest na akcję STODOŁA OD NOWA.

  Brązowa odznaka jeździecka

  Stajnia Profit przy KJ PROFIT Orzesze zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w egzaminie na brązową odznakę jeździecką, który odbędzie się 17.12.2016r w siedzibie klubu przy ul. Żorskiej 68a w Orzeszu.
  Koszt egzaminu wynosi 120zł.
  Chętnych zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 606 757 932 lub 600 861 483.
  Serdecznie zapraszamy!!

  Informacja dla Organizatorów zawodów

  Zarząd Śląskiego Związku Jeździeckiego zwraca się z prośbą do potencjalnych Organizatorów zawodów konnych w 2017 roku o przysłanie na załączonym poniżej druku propozycji terminów zawodów regionalnych i towarzyskich. Termin zgłaszania zawodów na 2017 r. mija 31.12.2016.

  Ukonstytuowany Zarząd

  Dnia 28.11.2016 odbyło się pierwsze zebranie Zarządu ŚlZJ. Organ ukonstytuował się w następującym składzie:
  Prezes - Julita Kasztelnik
  V-ce Prezes ds. Organizacyjnych - Paweł Przybyła
  V-ce Prezes ds. Sportu - Marcin Jońca
  Sekretarz - Katarzyna Wygas
  Skarbnik - Anna Gotowiecka
  Członek - Tadeusz Koza
  Członek - Marek Szweda.

  Dzięki uprzejmości właścicielki Stajni "Artano" siedziba Związku pozostanie w Rybniku przy ul. Łanowej.

  Składy nowych władz

  Walne Zgromadzenie Śląskiego Związku Jeździeckiego wybrało 18 listopada nowe władze Związku na czteroletnią kadencję. Poniżej prezentujemy składy poszczególnych Komisji i Zarządu. Ukonstytuują się one na swoich pierwszych zebraniach. 

  Zarząd:
  Anna Gotowiecka
  Marcin Jońca
  Julita Kasztelnik
  Tadeusz Koza
  Paweł Przybyła
  Marek Szweda
  Katarzyna Wygas

  Komisja Rewizyjna:
  Artur Arendt
  Andrzej Jońca
  Artur Siwiński

  Komisja Prawa i Dysycpliny:
  Mateusz Cichoń
  Bogdan Kuchejda
  Dominika Raczkowska

  Kolegium Sędziów: 
  Magdalena Biżek
  Elżbieta Janik
  Katarzyna Zawalska - Furtak

   Delegaci na zjazd PZJ:
  Mateusz Cichoń
  Izabela Janasik
  Marcin Jońca
  Julita Kasztelnik
  Tadeusz Koza
  Bogdan Kuchejda
  Mariola Pisarska

  Delegaci rezerwowi:
  Artur Siwiński
  Krzysztof Suchan
  Tomasz Tura

  Sprawozdanie Zarządu ŚlZJ

  Przed Walnym Zebraniem Sprawozdawczo - Wyobrczym Delegatów ŚlZJ zachęcamy do zapoznania się ze Sprawozdaniem Zarządu za lata 2012 - 2016.

  Zebranie sędziów

  Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Jeździeckiego w porozumieniu ze Zarządem Śląskiego Związku Jeździeckiego zaprasza na zebranie sprawozdawczo – wyborcze sędziów, które odbędzie się w dniu 14.11.2016 r. o godz. 18.00 drugi termin 18.30. Miejsce zebrania: Rybnik ul. Łanowa w biurze Sekcji Jeździeckiej TS „Kuźnia” (na terenie Stajni ARTANO (mapa dojazdu).

  Walny Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy

  Zarząd Sląskiego Związku na 18.11.2016 r w Rybniku zwołuje Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze klubów członków SZJ w załączeniu materiały informacyjne.

  Za Zarząd SZJ
  Bogdan Chrzanowski
   

   

   

  Parkury Otwarte w Żywcu

  W dniach 15 - 16 października w Stajni Romico zamiast HZR odbędą się Parkury Otwarte.